4. Maja 2019.

Jokić: U dobroj sam formi, ne znam o čemu pričaju

Uvek pričaju kako nisam u dobroj spremi… U veoma dobroj sam formi. Ne znam o čemu pričaju pojedini… Kada sam došao u ligu možda sam bio malo debeljuškast. Ali sada nema neke preterane razlike“, rekao je Jokić.

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su u trećem meču od Portland Trejlblejezersa sa 140:17, u utakmici koja je imala čak četiri produžetka. Jokić je na terenu proveo čak 65 minuta, a meč je završio sa 33 poena, 18 skokova i 14 asistencija.

“Da budem iskren ne mislite o tome koliko ste vremena proveli na terenu… Mislim, odigrao sam dosta. Neću sigurno izaći iz igre u produžetku. Borili smo, bili smo veoma blizu pobede, ja sam promašio bacanja…“, dodao je Jokić.

Četvrta utakmica između dve franšize igre se u noći između nedelje i ponedeljka od 01.00, ali postoji verovatnoća da će se meč pomeriti.

Majk Meloun, trener Denver Nagetsa, rekao je da je svestan da ne može toliko da forsira Nikolu Jokića.

Dosta uspona i padova. Kada odigrate četiri produžetka i izgubite, logično je da ste razočarani. Ova utakmica je pravi klasik, ne mogu da budem ponosniji na svoje igrače“, rekao je Meloun posle poraza od Portlanda.

Nikola Jokić je odigrao 65 minuta, to je ludo, ne mogu to da mu radim, previše je minuta. Ali, borili smo se. Imali smo dosta grešaka, ali je ovo bila sjajna utakmica“, kaže Meloun i dodaje:

Imali smo šanse, igrali smo odličnu odbranu, ali je Rodni Hud promenio tok meča. Govorio sam Jokiću tokom produžetaka “nisi umoran, nisi umoran”, a on je bio fenomenalan. Nikada sam prisustvovao ovakvoj utakmici, četiri produžetka… Obe ekipa su zaslužile pobedu“.

Trener Denvera ističe da nije znao da će utakmica otići u produžetak, kada je stavio Jokića da igra celu četvrtinu.

Nikola Jokić je naš najbolji igrač i mi igramo najbolje kada je on na terenu. Igrao je celu četvrtu četvrtinu, ali nisam znao da će utakmica otići u četiri produžetka. Kako je vreme prolazilo pitao sam se “kako ćemo proći kroz ovo”, ali izvinio sam mu se u svlačionici“, kaže Majk i zaključuje:

On mi je odgovorio da nema potrebe da mu se izvinjavam, ali nikada nisam video da je neko odigrao 65 minuta. Bio je neverovatan. Ovo je sjajno iskustvo za naš mladi tim“.