9. Januara 2020.

Jokić šokirao Dončića i Mevse!

Nagetsi su slavili rezultatom 107:106 iako su u 47. minutu meča imali zaostatak od pet poena.

Jokić je u pretposlednjem napadu u utakmici pogodio posle solo akcije iz reketa, dok Meveriksi potom nisu uspeli da upute šut.

Srpski igrač je utakmicu završio sa 33 poena, 7 asistencija i 6 skokova, a briljirao je u trećoj deonici u kojoj je zabeležio čak 21 poen.

Najveću podršku je imao i Džeremiju Grentu koji je ubacio 15 poena, dok je Džamal Marej dodao 14.

U timu Dalasa najefikasniji je bio Luka Dončić sa 27 poena, 10 asistencija i 9 skokova, Dvajt Pauel je dodao 16, a Tim Hardavej je upisao 15 poena.

Meveriksi su na svom parketu bolje otvorili meč i stekli pet poena viška posle prve deonice, da bi do poluvremena Nagetsi uspeli da smanje razliku na jedan posed.

Meč je prelomljen u četvrtom kvartalu, u kom je gostujući sastav uspeo da načini potpuni preokret i da košem Jokića na osam sekundi do kraja stekne minimalnu prednost koju je zadržao do kraja.

Denver je upisao 26 pobedu na 37 mečeva i nalazi se na drugoj poziciji tabele Zapadne konferencije, dok je Dalas na šestom mestu sa tri trijumfa manje.