8. Januara 2022.

Jokić razbio Kingse, Bogdanović ubacio 15 poena Lejkersima, Vučević na svom nivou

Nagetsi su odigrali još jedan dobar meč u kom je briljirao srpski centar Nikola Jokić.

On je za nešto više od 33 minuta na parketu postigao dabl-dabl, 33 poena, uz deset skokova i sedam asistencija.

Tako su izabranici trenera Majkle Melouna došli do trijumfa posle dva uzastopna poraza.

Denver je dobro krenuo od prvog minuta i već posle prve četvrtine imao lepu prednost od 12 poena, a ta razlika bila je i na poluvremenu (66:54).

Nagetsi su do kraja samo povećavali razliku, ona je tokom poslednje četvrtine iznosila i 21 poen (110:89) i jednostavno, nije bilo povratka za Kingse.

Tokom druge četvrtine Nikola je imao sjajnu asistenciju koja je digla na noge sve u dvorani.

U timu Denvera, Džef Grin je postigao 18 poena, dok je Džamajkl Grin dodao 13. Kod Kingsa, De Aron Foks je bio ubedljivo najbolji sa 30 poena, uz sedam skokova i pet asistencija.

Aleks Len je imao dabl-dabl od 18 poena i deset skokova, dok je Tajris Halibarton dodao 14 poena.

Los Anđeles Lejkersi su u noći između petka i subote bili prilično ubedljivi u meču protiv Atlanta Hoksa i slavili su trijumf rezultatom 134:118.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je u toj utakmici postigao 15 poena i imao četiri skoka uz još dve asistencije.

Iz igre je šutirao 5/12, ali je većinu svojih pogodaka ubacio sa distance, četiri uz jedno poentiranje pod košem.

Ubedljivo najefikasniji pojedinac susreta bio je Lebron Džejms sa čak 32 poena uz osam skokova i devet asistencija.

Malik Monk je imao tri poena manje uz četiri skoka i tri asistencije saigračima.

Najbolji u Bogdanovićevom timu bio je Trej Jang sa 25 poena uz devet skokova i čak 14 asistencija.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski doživeo je težak poraz sa svojim Oklahoma Siti Tanderima na pravoslavni Božić.

U noći između petka i subote njegov tim izgubio je na gostovanju Minesota Timbervulfsima rezultatom 135:105.

Pokuševski je na parketu proveo 20 minuta i ubacio je sedam poena uz četiri uhvaćene lopte i dve asitencije.

Iz igre je šutirao 3/5.

Minesotu je predvodio Dianđelo Rasel sa 27 poena, a u ekipi Oklahome Lugenc Dort je bio najefikasniji sa 18 poena.

Pored utakmica u kojima je bilo srpskih igrača, u NBA ligi odigrano je još pet utakmica.

Derbi između Bruklina i Milvokija pripao je Baksima koje je do trijumfa rezultatom 121:109 predvodio Janis Adetokumbo sa 31 poenom, devet asistencija i sedam skokova.

Na drugoj strani parirao mu je Kevin Durent sa 29 poena, devet skokova i sedam asistencija, ali su aktuelni šampioni imali više oružja, pre svega u vidu Bobija Portisa sa 25 i Krisa Midltona sa 20 postignutih poena.

Na isti način je Džoel Embid doneo pobedu Filadelfiji nad San Antonio Sparsima.

Najbolji igrač 76ersa je imao 31 poen, 12 skokova i sedam asistencija, dok su Set Kari i Tobajas Heris ubacili po 23 poena.

U ekipi San Antonija najbolji je bio Demarko Marej sa 27 poena i devet asistencija.

Nikola Vučević je odigrao još jedan sebi svojstven meč sa dabl-dablom od 16 poena i 14 skokova, uz još sedam asistencija.

Njegovi Čikago Bulsi su savladali Vašington Vizardse rezultatom 130:122.

Bio je to okršaj Zeka Levina (27 poena) sa jedne strane i Bredlija Bila (26 poena) sa druge.

Obojica su imali pomoć prvih saigrača sa po 21 poenom, Vajt za Bulse, odnosno, Kuzma za Vizardse.