3. Januara 2020.

Jokić poslije više od dvije godine bez ijedne asistencije, Sakramento prekinuo katastrofalan niz, Dončić i Marjanović odlični!

Denver je slavio pobedu na gostovanju u Indijanu rezultatom 124:116, posle preokreta.

Nagetsi su se time vratili na drugo mesto Zapada, odmah ispred Klipersa, a iza Lejkersa.

Indijana je do dvocifrene prednosti došla u prvom delu prve četvrtine i rezultatski plus očuvala do kraja poluvremena.

Nikola Jokić je ušao u problem sa faulovima u ranom delu meča i na kraju primorao trenera Majka Malouna da ga ostavi u igri sveukupno 24 minuta zbog tog faktora.

Preokret Denvera desio se u trećem kvartalu, a prva osetnija prednost napravljena je početkom četvrtom.

Tim iz Kolorada brzo je došao do +9, Indijana se koliko-toliko vraćala, ali nije imala snage da uzvrati udarac.

Jokić je na kraju završio sa 22 poena (7/15), sedam skokova i, najzanimljivije, nijednom asistencijom. Centru iz Sombora je ovo bio prvi meč još od 26. oktobra 2017. godine da je završio sa 0 asistencija na jednom zvaničnom NBA meču. Tada je protiv Šarlot Hornetsa imao 18 poena i 12 skokova, za 30 minuta.

Najefikasniji u njegovoj ekipi bio je ruki Majkl Porter Junior sa 25 poena i pet skokova, uz 11 od 12 iz igre, a pratili su ga Džamal Mari sa 22 i Vil Barton sa 16 poena.

Na drugoj strani partiju sezone imao je Džeremi Lemb sa 30 poena i šest skokova. Majls Tarner je dodao 21, Ti Džej Voren 20, a Domantas Sabonis je uz 18 poena imao i po devet skokova i asistencija.

Košarkaši Sakramento Kingsa prekinuli su seriju od osam poraza zaredom.

Kingsi su savladali Memfis Grizlise na domaćem parketu rezultatom 128:123.

Izabranici Luka Voltona užasno su počeli meč i pretio im je novi poraz pošto su već posle prve četvrtine imali zaostatak od 16 poena.

Klipers – Detroit 126:112

Prednost Memfisa je nedugo nakon početka druge četvrtine bila i +20, ali je Sakramento uradio maltene nemoguće i na poluvreme otišao sa prednošću.

U nastavku meča viđena je rezultatska klackalica, ali su Kingsi uspeli da sačuvaju prednost i dođu do izuzetno bitnog trijumfa.

Što se tiče srpskih igrača, Bogdan Bogdanović je imao 16 poena (7/15) i po dva skoka i asistencije, dok je Nemanja Bjelica upisao osam poena (3/6), pet skokova i dva uspešna dodavanja. Marko Gudurić na drugoj strani nije ulazio u igru.

Dieron Foks je bio najbolji kod pobednika sa 27 poena, devet asistencija i pet ukradenih lopti, a pratio ga je Badi Hild sa 26 poena.

Dža Morent je upisao 23 poena i sedam asistencija, Džej Krauder je imao 19 poena, a dabl-dabl je ostvario Jonas Valančunas sa 81 poena i 12 skokova.

Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Bruklin Netse rezultatom 123:111.

Dalas je prekinuo niz od dva poraza zaredom i naneo četvrti neuspeh zaredom “mrežicama”.

Bruklin se odlično držao tokom celog meča ali doživeo kolaps u poslednjoj četvrtini. Maveriksi su taj deo igre rešili u svoju korist rezultatom 30:18 i obezbedili novi trijumf.

Luka Dončić ponovo je bio najbolji, ovog puta sa 31 poenom, 13 skokova i sedam asistencija, a pratili su ga Set Kari sa 25 i Maksi Kliba sa 18 poena.

Boban Marjanović ponovo je dobio priliku i meč završio sa deset poena (5/7) i sedam skokova.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Spenser Dinvidi sa 19 poena, dok je Džanan Musa imao 14.