Jokić na skok od tripl-dabla, Bogdanović srušio Denver, Lilard “bacio” Lejkerse u plej-in

Nagetsi su poraženi na gostovanju Juti Džez 127:120.

Jokić je ubacio 24 poena (7/9 za dva, 2/2 za tri, 4/4 slobodna bacanja), uz 9 skokova i 13 asistencija.

Od njega je bio efikasniji Porter sa 31 poenom, Milsap je ubacio 19, Rivers 18, a Gordon je još bio dvocifren sa 10 poena.

Fantastičan je bio hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović, koji je ubacio 48 poena.

Za tri je šutirao 8/11 i oborio rekord karijere.

Ispratili su ga Klarkson sa 21, Gober sa 14 i Nijang sa 13 poena.

Denver je dobro igrao u prvom poluvremenu i ubacio 73 poena za 24 minuta košarke. Imali su +4 na poluvremenu protiv Džezera, koji su igrali bez dva Ol-stara, Majka Konlija i Donovana Mičela.

Održali su prednost i posle treće četvrtine, ali su u poslednjih 12 minuta ušli sa samo +1 i odigrali su veoma lošu četvrtu četvrtinu.

Juta je preokrenula rezultat i ključan momenat desio se na tri minuta do kraja, kada je Gober blokirao Jokića pri rezultatu 114:111.

Nakon toga su primili trojku od Bogdanovića i povratka nije bilo.

U noći između petka i subote odigrano je deset utakmica u NBA ligi.

Najzanimljiviji je bio duel Portland TrejlBlejzersa i Los Anđeles Lejkersa.

Blejzersi su slavili protiv Lejkersa (106:101) i poslali ih na sedmo mesto koje vodi u plej-in.

Demijan Lilard ubacio je 38 poena i bio igrač utakmice, a i spratili su ga Mekalum sa 21 i Pauel sa 19 poena.

Kod Lejkersa, za koje nije igrao Lebron Džejms, istakao se Entoni Dejvis sa 36 poena.

Dvocifreni su bili Karuso sa 18 i Kaldvel-Poup sa 17 poena.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica ponovo nije dobio ni minut u dresu Majamija.

Majami je kod kuće savladao Minesota Timbervulvse 121:112.

Hiro sa 27, Batler sa 25 i Dragić sa 23 poena predvodili su Majami do pobede.

Kod Timbervulvsa istakli su se Tauns sa 27 i Edvards sa 25 poena.

Džoel Embid odigrao je MVP partiju protiv Nju Orleans Pelikansa, koji su igrali bez Zajona Vilijamsona, Brendona Ingrama i Stivena Adamsa.

I tako je jedva pobedila Filadelfija 109:107.

Embid je ubacio 37 poena i dodao 13 skokova i dve blokade.

Ispratili su ga Heris sa 17 i Kari sa 16 poena.

Bol i Bledso su se sa po 18 poena istakli u redovima Pelikansa.

Luka Dončić postao je četvrti najmlađi košarkaš koji je prebacio cifru od 5.000 poena.

Dalas je savladao Klivlend 110:90, a Dončić je bio igrač utakmice.

Upisao je 24 poena i osam skokova i tako prebacio 5.000 poena.

To je uradio sa 22 godine i 68 dana, a mlađi od njega koji su to uspeli su Lebron Džejms, Karmelo Entoni i Kevin Durent.

Boban Marjanović odigrao je dva minuta i upisao jedan skok.

Hardavej je ispratio Dončića sa 20 poena, dok su se kod Klivlenda istakli Sekston sa 27 i Osman sa 22 poena.https://www.youtube.com/embed/IKf8wqVY2rI

Nikola Vučević upisao je tripl-dabl učinak u pobedi Čikaga.

Bulsi su savladali Boston 121:99.

Vučević je upisao 18 poena, 14 skokova i 10 asistencija. Najefikasniji bili su Lavin i Vajt sa po 25 poena.

Kod Bostona su se istakli Kemba Voker sa 33 i Furnije sa 17 poena. Tejtum je ubacio samo 9 poena.

“Zadovoljan sam. Odlična utakmica, dobili smo jednu jaku ekipu kao što je Boston. I bitna je pobeda za nas jer jurimo tu desetu poriciju i moramo da dobijemo sve utakmice do kraja“, rekao je Vučević posle utakmice.