Jokić kao Mozes – Denver pobedio Finiks posle dva produžetka!

Polako već ponestaje prideva kada se opisuju partije Nikole Jokića, pošto je srpski centar još jednom vodio Denver Nagetse do pobede.

Ovoga puta su pali Finiks Sansi, baš kao u noći iza nas, a Jokić je meč završio u velikom stilu, 29 poena, 22 skoka i 6 asistencija.

Popularna “20-20” partija za koju je sinonim legendarni Mozes Meloun…

Ova sjajna utakmica je bila toliko neizvesna da je morala da bude rešena u produžecima, a počela je poenima Diandrea Ejtona sa niskog posta i to upravo preko Nikole Jokića, da bi Džamal Marej odgovorio na drugoj strani.

Nakon trojke Ejtona, Jokić se pomalo naljutio i počeo ozbiljnije da igra, pravio je blokove u napadu, a Denver je sjajno koristio vertikalni spejsing i po prvi put poveo sa više od dva poseda, da bi potom Finiks napravio seriju i četvrtinu završio sa 30:28.

Sjajno je Jokić kontrolisao skok tokom čitave utakmice, imao je 7 ofanzivnih i 15 defanzivnih skokova, kao što je rečeno na samom početku, ali je zbog dobrog šuta iz igre Finiks bio u prednosti tokom prvog poluvremena, koje se završilo rezultatom 61:58.

Tokom prvih šest minuta treće četvrtine maltene da nije ni bilo poena, tek 3 u tim momentima, a Finiks je taj deo meča pripisao sebi sa 16:15.

Sad kreće početak drame. Rezervisti Denvera su podigli tempo, uspeli da vrate prednost na stranu Nagetsa, a u poslednja dva minuta se igrala jako dobra odbrana i delovalo je kao da će Finiks pobediti.

Ostao je jako malo vremena kada je Džamal Marej preuzeo odgovornost na sebe i trojkom u poslednjoj sekundi obezbedio produžetak Denveru! 98:98.

Bilo je napetu u prvom produžetku, delovalo je kao da je Nikola Jokić rešio pitanje pobednika kada je u poslednjih 10 sekundi izveo sjajan roling na niskom postu i poentirao uz faul.

Ipak, na drugoj strani je aktivan bio Džej Krauder, pogodio trojku i sa 106:106, ulazimo u novi produžetak. Samo 6 poena je Finiks upisao u tom delu susreta i Denver je upisao pobedu rezultatom 120:112.

Jokić “brutalan” – 29 poena i 22 skoka, Džamal Marej 26 poena, Džamajkl Grin 16, a Majkl Porter Džunior 14. Na drugoj strani, po 21 poen Kraudera i Pola, 19 Kema Džonsona i 17 Diandre Ejtona.h