11. Aprila 2022.

Jokić izostavljen, Denver pao poslije produžetka, Klivlend srušio Bakse, pobjede Šarlota i Bruklina

Majk Meloun odlučio je da odmori Nikolu Jokića, Montea Morisa, Erona Gordona i Vila Bartona.

Srpski centar je propustio osmi meč u sezoni, prvi od četvrtog aprila i duela sa Hjustonom.

Nagetsi su na kraju završili kao šesti tim na Zapadu i u prvoj rundi plej-ofa igraće protiv Golden Stejt Voriorsa.

Na meču sa Lejkersima, imali su +17 poena prednosti, međutim, “jezeraši” su se vratili i pogotkom Ostina Rivsa na šest sekundi pre kraja, obezbedili produžetak.

Ušlo se u dodatnih pet minuta, u kojima su se gosti bolje snašli i slavili, u za njih, rezultatski nebitnoj utakmici.

Lejkersi su, podsetimo, završili prvi ispod crte plej-ina i za njih je sezona gotova.

Najefikasniji kod gostiju bio je Monk sa 41 poenom, Rivs je dodao 31, uz 16 skokova i 10 asistencija.

Kod Denvera najbolji su bili Hauard sa 25, odnosno Forbs sa 24 poena.

Košarkaši Klivlenda pobedili su šampione NBA, Milvoki Bakse sa 133:115 za kraj regularnog dela sezone.

Tako su Kavalirsi prekinuli seriju od tri uzastopna poraza, dok je Baksima ovo bio drugi uzastopni neuspeh.

Kavalirsi su sjajno otvorili meč, dobili su prvu četvrtinu sa 46:20 i tako dali ton utakmici.

Na poluvremenu su imali velikih 77:46 i bilo je jasno da tu prednost ne mogu da prokockaju.

Popustili su u nastavku, pa su Baksi uspeli da ublaže poraz i svedu razliku na 18 poena.

U pobedničkoj ekipi dominirao je Kevin Lav sa 32 poena uz deset skokova i dve asistencije.

Lauri Markanen je dodao 23, Evan Mobli je imao dabl-dabl od 18 poena i deset skokova, dok je Čedi Osman dodao 15.

Kod Baksa, Tanasis Adetokumbo je upisao 27, Sandro Mamukelašvili 28 poena uz 13 skokova, a Džordan Nvora 24 poena.

Šarlot je slavio protiv Vašingtona, 124:108.

Na poluvremenu je bilo 56:54 u korist Hornetsa, da bi u poslednje dve četvrtine dodali gas i povećali razliku.

Bila im je treća uzastopna pobeda, Teri Rozijer je bio najefikasniji sa 25 poena, jedan manje postigao je Lamelo Bol koji je imao i devet skokova.

U timu Vizardsa prednjačili su Rui Hačimura sa 21 i Kori Kispert sa 20 poena.

Konačno, Bruklin je na svom parketu bio bolji od Indijane, 134:126.

Netsima je ovo bila četvrta uzastopna pobeda, dok je Indijana nastavila seriju neuspeha, ovo im je bio deseti poraz u nizu.

Kod Netsa najefikasniji je bio Kajri Irving sa 35 poena, Brus Braun je dodao 21, a Kevin Durent i Andre Dramond po 20.

U timu Pejsersa, Ošej Briset je postigao 28 poena, dok je Badi Hild dodao 21.

Košarkaši Atlante savladali su Hjuston Roketse u Teksasu rezultatom 130:114 u poslednjem meču regularnog dela sezone.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je meč završio sa 14 poena (5/14 iz igre, 4/9 za tri), sedam asistencija i šest skokova za 28 minuta na parketu. Ovo je bio njegov četvrti meč u NBA u kom je tokom prvog poluvremena imao sedam asistencija.

Ujedno je sa poslednjom datom trojkom izbio na 13. mesto u istoriji Hoksa po broju ubačenih šuteva iza linije 7,24. Pretekao je Denisa Šrudera.

Efikasniji od Bogdanovića bili su Tre Jang sa 28 poena i 11 asistencija, Galinari je imao 26, Hanter 22, a Klint Kapela je meč završio sa dabl-dabl učinkom od 18 poena i 13 skokova.

Kod protivnika se istakao Džejlen Grin koji je ostvario rekord karijere sa 41 poenom. To je prva partija nekog od Hjustonovih rukija sa 40 ili više poena još od Hakima Oladžuvona.

Kevin Porter je dodao 26 poena, osam skokova i šest asistencija, a dvocifreni su bili još Gerison Metjus sa 14 poena i Kenjon Martin junior sa 11.

Držao se Hjuston koliko je mogao, sve do početka poslednje deonice kada Hoksi prave seriju 16:0 i rešavaju pitanje pobednika.

Ovaj meč je bio ujedno i poslednjih za Hjuston koji je poslednjeplasirana ekipa na Zapadu. Atalanta je sezonu okončala na devetom mestu Istočne konferencije i pred njom je bitka u plej-in turniru.