26. Novembra 2022.

Jokić i Gordon doveli Denver do druge pozicije na Zapadu, Pokuševski blistao u pobjedi Oklahome

Posle Oklahome, slavili su i na gostovanju u Los Anđelesu, stigli do 19. pobede ove sezone i druge pozicije na Zapadu.

Nikola Jokić je prikazao još jednu odličnu partiju, srpski centar je za 32,5 minuta u igri postigao dabl-dabl od 19 poena, 13 skokova, šest asistencije, te dve ukradene lopte.

Imao je 7/13 pri šutu iz igre, te 5/7 sa linije bacanja, uz jedan promašaj za tri poena.

Bio je jedan od najboljih u redovima Nagetsa, koji su imali još raspoloženih igrača.

Aron Gordon je završio susret sa 29 poena uz sedam skokova i tri asistencije, dok je Džamal Marej postigao 21 poen uz šest skokova i devet asistencija.

Vlatko Čančar je takođe bio veoma solidan, za nepunih 25 minuta postigao je 13 poena uz dve asistencije.

Denver je na poluvreme otišao sa 12 poena prednosti (64:52).

Pobeda nijednog momenta nije dolazila u pitanje, Nagetsi su imali maksimalnih 21 razlike u poslednjoj četvrtini (89:110), tako da su imali lagan finiš.

Košarkaši Oklahome slavili su posle produžetaka protiv Čikaga sa 123:119.

Bio je to veoma uzbudljiv susret u kom se pobednik nije znao do samog kraja susreta.

Odličnu partiju prikazao je srpski reprezentativac Aleksej Pokuševski koji je za nešto manje od 32 minuta u igri postigao 15 poena.

Imao je 6/13 pri šutu iz igre, 1/3 za tri poena, te 2/2 sa linije penala, a svemu tome dodao je šest skokova, dve asistencije i jednu ukradenu loptu.

Kod Tandera, najbolji je bio Šaj Gildži- Aleksander sa 30 poena uz osam skokova i sedam asistencija.

Kod Bulsa, Demar Derozan je postigao 30 poena, a Zek Lavin 27.

Nikola Vučević je za 40 minuta postigao 13 poena uz isto toliko skokova te tri asistencije.

Goran Dragić je za skoro 11 minuta postigao dva poena.

Na poluvremenu, dve ekipe su bile u egalu (59:59).

Oklahoma je gubila sa 119:118 kada je Derozan faulirao Gildžis-Aleksandera na 27.1 sekundi pre kraja susreta, a košarkaš Oklahome je iskoristio sva tri bacanja.

Posle neuspelog pokušaja Čikaga, Gildžis-Aleksander je iskoristio još dva bacanja za krajnjih 123:119.

Srpski košarkaš, Nikola Jović, imao je dobre sekvence u pobedi Majamija nad Vašingtonom – 110:107.

Nije tim sa Floride ušao u meč kako je planirano.

Raspoloženi Bil, Porzingis i Kuzma, doneli su dvocifreno vođstvo Vizardsima na kraju prve četvrtine – 38:28.

Majami se preko Dedmona i Martina rezultatski vratio u meč, te na poluvreme otišao sa samo minus tri – 56:59.

Posle treće četvrtine bilo je jasno da ćemo gledati egal utakmicu do samog kraja (85:85).

Dobrim potezima Adebajo je u finišu doneo vođstvo Hitu 108:105, koje će se ispostaviti ključnim u pobedi domaćina.

Najefikasniji u Majamiju bio je upravo Adebajo sa 38 poena i 12 skokova, Martin je dodao 20, dok je Lauri upisao 13 poena.

Bivši igrač Mege, Nikola Jović, postigao je 7 poena uz jedan skok za 14 minuta, koliko ih je proveo na terenu.

Kod Vašintona su se istakli Bredli i Kuzma sa po 28 poena.

Boston je posle pobede nad Sakramentom – 122:104, zadržao prvo mesto na Istoku sa skorom 15:4.

Seltikse je do novog trijumfa vodio dvojac Tejtum – Braun koji je kombinovano postigao 55 poena.

Kod Sakramenta se istakao Foks sa 20 poena, dok je Sabonis dodao 18 uz 10 skokova i šest asistencija.

Novo sjajno izdanje u porazu Detroita imao je Bojan Bogdanović.

Pistonsi su izgubili od Finiksa 108:102, a hrvatski košarkaš je postigao 19 poena uz četiri skoka i tri asistencije.

Detroit je bio bolji tim na terenu sve do treće deonice, kada je domaćin u potpunosti preuzeo kontrolu, te preokrenuo rezultat.

Najzaslužniji za slavlje Sansa bili su Ejton sa 28 poena, Buker sa 21, te Pejn i Bridžis sa 16, odnosno 15 poena.

Ako se po jutru dan poznaje, Bruklin ni ove sezone neće imati većih uspeha.

Netsi su poražni od Indijane sa 128:117, što ih je oborilo na 10. mesto na tabeli.

Posle sjajne prve četvrtine (35:23), kola Bruklina su krenula nizbrdo.

Pejsersi su iz minuta u minut topili zaostatak, da bi u poslednjem kvartalu stigli do preokreta i konačnog trijumfa (40:23).