Jokić 15+10, debi Gordona sa 13 poena, Toronto namučio Portland, Lejkersi bolji od Orlanda - BIGportal.ba
Košarka Sport

Denver Nagetsi su savladali Atlanta Hokse 126:102 u meču u noći između nedelje i ponedeljka. U preostala dva meča su Lejkersi dobili Orlando Medžik 96:93, dok je Portland bio bolji od Toronta 122:117.

U prvoj utakmici za Denver Gordon je odigrao 21 minut, a bivši igrač Orlando Medžika je mogao da uživa u odličnoj igri Denvera. Hoksi jesu bolje otvorili utakmicu, ali su odigrali veoma lošu drugu četvrtinu posebno u fazi odbrane. Taj deo meča je Denver dobio 14 razlike, da bi u drugom poluvremenu samo nastavio da dominira. Nagetsi su početkom četvrte četvrtine napravili 25 poena prednosti i razlika više nije bila manja od 20 poena.

Džamajkl Grin je bio najefikasniji kod Nagetsa sa 20 poena, Džamal Marej je ubacio 17, a Nikol Jokić 16 uz deset skokova i osam asistencija. Eron Gordon je za 21 minut imao 13 poena i šut iz igre 6/9, a on je bio i starter na svom debiju.

Kod Atlante je Tre Jang imao 21 poen, dok je Bogdan Bogdanović počeo meč kao starter ali je zabeležio devet poena uz šut iz igre 4/9.

Košarkaši Portland Trejlblejzersa su rezultatom 122:117 bili bolji od Toronto Reptorsa, dok su Los Anđeles Lejkersi sa 96:93 bili bolji od Orlando Medžika.

Portland je sve sigurniji na 6. mestu Zapada, a ova pobeda im je bila 28. u šampionatu i sada beže sedmoplasiranom San Antoniju za 5 pobeda.

Toronto, s druge strane, nastavlja da se muči i za njih je plej-of sve dalji i dalji što je zaista veliko iznenađenje.

Reptori su bili domaćini i u Tampi odlično počeli meč ubacivši 41 poen u prvom kvartalu, a prednost od 6 poena su zadržali i na poluvremenu, iako su izgubili drugu četvrtinu od Portlanda.

Drugo poluvreme je proteklo u boljoj igri gostujuće ekipe.Toronto je ubacio samo 10 poena u trećoj četvrtini i Blejzersi su u polsednji dvanaestominutni period ušli sa prednošću 91:84.

Na kraju su slavili sa sigurnih 122:117, a najefikasniji je bio Paskal Sijakam sa 26 poena, dok je Fred Vanvlit imao 20 poena. U pobedničkom timu, 23 poena Si Džeja Mekaluma, 22 Lilarda i 16 Derika Džonsa.

Orlando Medžik je nedavno ostao bez par glavnih igrača poput Nikole Vučevića, Evana Furnijea i Erona Gordona i u ovom meču su upisali tesan poraz od Los Anđeles Lejkersa, 96:93.

Ni Lejkersi nisu kompletni. Jeste im sinoć dao pristanak Andre Dramond, ali su zbog povrede u nemogućnosti da nastupe najbolji igrači Lebron Džejms i Entoni Dejvis.

Lejkersi su veći deo posla odradili u prvom poluvremenu, a najefikasniji na meču je bio Dvejn Bejkon sa 26 poena, Okeke je imao 14, a Bamba 11.

Na drugoj strani, Šruder 24 poena, 21 Kuzma i 18 Herel.

Košarkaši Finiksa savladali su posle produžetaka kao gosti ekipu Šarlota sa 101:97.

Sansima je ovo bila 31. pobeda u sezoni i druga uzastopno, dok su Hornetsi pretrpeli 22. poraz i prvi posle tri uzastopna trijumfa.

Ekipe su na poluvremenu bile izjednačene, 49:49, da bi Finiks dobio treću deonicu sa devet poena razlike.

U poslednjih 12 minuta Sansi su ušli sa prednošću od 76:67, uspeli su da steknu i 16 poena viška (83:67), ali su sve to prokockali.

Šarlot je uspeo da 34 sekunde pre kraja izjednači trojkom Grema, da bi potom isti igrač promašio za pobedu na 2,5 sekunde dokraja.

U produžetku su imali više nerava, Kris Pol je pogodio oba bacanja na dve sekunde pre kraja i više nije bilo vremena za Hornetse.

U ekipi Finiksa najefikasniji je bio Devin Buker sa 35 poena uz šest skokova i tri asistencije, Kris Pol je postigao 16, a DeAndre Ajton 14 poena.

Kod Hornetsa, Devonte Grem je stao na 30 poena, 22 je postigao Teri Rozijer, a 18 Majls Bridžis.