30. Marta 2021.

Japan brojao do 14 protiv Mongolije

Ovo je druga najveća pobeda u istoriji Japana. Jedino su gore prošli Filipini koje su Japanci dobili sa 15:0. Mongolija je trenutno 190. od 210 reprezentacija na FIFA rang listi, pa se i očekivala ubedljiva pobeda reprezentativaca „Zemlje izlazećeg sunca“.

Sve dileme su bile rešene već u prvih 45 minuta. Goste je načeo Minamino u 13. minutu, a do kraja poluvremena su pogađali Osaka, Kamada, Morita i Tuja (autogol). Još više su Japanci pojačali gas u drugom delu i deklasirali nejake goste.

Na startu drugog poluvremena u igru je ušao i igrač Partizana Asano, koji je takođe upisao među strelce. Osako je stigao do het-trika, Furuhaši, Inagaki i Ito su postigli po dva gola.

Japan je ubedljivo prvi u grupi F sa maksimalnim učinkom iz pet utakmica. Mongolija je poslednja sa jednim trijumfom i pet poraza.