2. Juna 2021.

Izner zaustavio Krajinovića u drugom kolu RG

Amerikanac je slavio posle dva sata i 15 minuta. Srbin je veliki otpor pružio 34. teniseru sveta u prvom i trećem setu, ali u ključnim momentima je pravio greške. Izner je u drugom bio nezaustavljiv.

U krajnjoj statistici Izner je imao 23 asa, 60 vinera i 30 grešaka. Krajinović je zabeležio 31 direktni poen i 16 grešaka.

Amerikanac čeka pobednika duela Cicipas – Martines.

Filip Krajinović

Velika borba vodila se tokom prvog seta. Imao je Izner tri brejk lopte u četvrtom gemu, ali je miran bio Krajinović i sačuvao je servis gem. Sigurni na servisu bili su u nastavku i jedan i drugi, pa je odlučivao tajbrejk. Vodio je Filip 4:2, pa 5:3, potom je imao i set loptu na 6:5. Ipak, Izner je odlično servirao potom, došao je do prilike da završi set i odmah je iskoristio.

U nastavku je potpuno dominirao Amerikanac, pa je brzo došao do 4:0. Tek u završnici seta je Krajinović ponovo parirao rivalu, imao je u šestom gemu prilike da vrati jedan izgubljeni gem, ali ih nije iskoristio. Vrlo brzo je potom Izner došao do set lopti, pa je uz brejk osvojio drugi set.

U trećem je viđena ravnopravna borba, nijedan nije imao brejk šansu do 10. gema. Tada je Izner imao dve prilike da meč završi na servis srpskog tenisera, ali ih nije iskoristio. Na kraju je ponovo odlučivao tajbrejk. Jedan mini brejk je napravio Izner i on mu je doneo prvu meč loptu 6:4. Drugu je iskoristio Amerikanac za plasman u treće kolo.