10. Oktobra 2021.

Iznenađenje – Igokea srušila Zvezdu

Crvena zvezda je posle dve lake pobede na startu ABA lige poražena od Igokee na gostovanju sa 75:68.

Prošle sezone je Igokea u Laktašima ubedljivo pobedila Crvenu zvezdu i delovalo je da će i ove godine biti tako, ali nije.

ABA liga, 3. kolo:
Igokea – Crvena zvezda 75:68 (21:14, 23:8, 10:22, 21:14)
Hala: Sportska hala u Laktašima
Sudije: Tomislav Hordov, Josip Radojković, Krunoslav Peić.

Zvezda je utakmicu otvorila poenima Kalinića i verovali ili ne, u prvom poluvremenu poene postizali uglavnom iz reketa, a samo je Volters imao jednu dvojku sa penala.

Takođe Zvezda nije pogodila nijednu trojku, niti je šutnula slobodno bacanje u prvih 20 minuta košarke, bili su isuviše pasivni i zbog toga gubili sa 44:22.

Antabija Voler i Markel Starks su pravili velike probleme na perimetru, bili su bez promašaja u šutu spolja, trčali su kontre sjajno, a i Starks je svaki put Ivanoviću pravio velike probleme kada bi ga ovaj čuvao.

Zvezda je imala samo 4 asistencije na poluvremenu i čak 9 izgubljenih lopti.

U nastavku smo videli potpuno drugačiju Crvenu zvezdu. Ekipa koja je u drugoj četvrtini postigla samo 8 poena je ostala u svlačionici, a na parket je izašla ekipa koja je ubacila 22 poena u trećoj četvrtini.

Odmah na startu deonice je Nikola Kalinić pogodio trojku i to je bila prva Zvezdina trojka na meču, usledile su i dve serije Zvezde pa ni tajm aut trenera Bajića nije mnogo pomogao Igokei jer je njihova prednost prepolovljena sa 22 poena na 11, kada je na semaforu stajalo 51:40.

Četvrta četvrtina je počela izgubljenom loptom i nesportskom ličnom Markela Starksa i delovalo je da nas čeka veliki povratak crveno-belih, ali je Zvezda iz toga imala samo 1 poen za 54:45.

Prišla je Zvezda na jednocifren zaostatak i spustila se na svega 57:51, ali tada na scenu stupa Aleksa Radanov bivši igrač upravo Zvezde i serijom pogodaka vraća Igokeu na dvocifreno vođstvo.

Nije beogradskom timu pomogla ni trojka pod faulom Nikole Kalinića, pa je Igokea slavila sa 75:68. Najefikasniji je bio Nikola Kalinić sa 16 poena, 13 je imao Mitrović, a 10 Ivanović.

Na drugoj strani, igrač utakmice Aleksa Radanov 14 poena 7 asistencija i 3 ukradene lopte, 14 je imao i Starks, a 15 Antabija Voler.