Iznenađenje u Parizu: Bugarin izbacio Hrvata

Dimitrov je posle četvoroipočasovnog maratona eliminisao 11. nosioca Marina Čilića.

Bugarin je savladao Hrvata posle preokreta sa 6:7 (3), 6:4, 4:6, 7:6 (2), 6:3.

On je tek drugi put u šest međusobnih susreta savladao Čilića, kao i pre četiri godine takođe u Parizu, iako je tada slavio na Mastersu.

Čilić je u prvom setu propustio set loptu na 5:3, ali je uspeo da povede 1-0 nakon što je bio strpljiviji u taj-brejku.

Dimitrov odgovara u drugom setu brejkom na 5:4, nakon što je prethodno propustio tri šanse u šestom i osmom gemu.

Potom Bugarin ne koristi brejk priliku na startu trećeg seta, nakon čega Čilić popravlja servis, a onda strpljivom igrom kažnjava greške rivala u sedmom gemu, te pravi brejk koji mu donosi 2-1.

Mnogi su pomislili da je tada Čilić konačno slomio otpor 46. igrača sveta, ali do kraja meča je Dimitrov bio taj koji je diktirao igru.

“Tada mi je naraslo samopouzdanje, a počeo sam sve bolje da igram i na njegov servis”, rekao je Bugarin.

Još neizvesnija borba je viđena u četvrtom setu, Dimitrov opet propušta brejk prilike na 2:1, ali ovaj put “lomi” rivala u taj-brejku i poravnava rezultat.

Usledila je žestoka bitka u odlučujućem setu, Čilić gubi servis već u uvodnom gemu, potom propušta tri prilike za momentalni ri-brejk, a onda Dimitrov pravi još jedan brejk za ogromnih 5:2.

Međutim, nakon što propušta meč loptu, popušta pod pritiskom, Čilić stiže do tri brejk šanse, ne koristi ih, zatim Bugarin opet loše reaguje na drugu meč loptu te konačno gubi servis i Hrvat opstaje u igri.

Ali, ni on nije izdržao pritisak servisa za opstanak u meču, Dimitrov stiže do dve meč lopte, koristi drugu i izbacuje favorizovanog rivala.

Dimitrov će u šestnaestini finala pariskog Grend slema igrati protiv Švajcarca Stena Vavrinke.

S druge strane, Čilić je nastavio sa očajnim rezultatima ove godine, po bodovima nije ni među 50 najboljih na svetu.