3. Augusta 2020.

Italijani svirali kraj: Leče u Seriji B, Mihajloviću bod

Pred poslednje kolo je sve bilo poznato, osim jedne ekipe koja će se pridružiti Breši i SPAL-u u Seriji B naredne sezone.

Posle poslednjeg kola saznali smo da će to biti Leče, a da će Đenoa opstati u eliti.

Đenoa je rezultatom 3:0 pobedila Veronu i time obezbedila opstanak, tako da je duel Lečea nije ni zanimao.

Veoma rano su momci iz Đenove znali da opstaju u Seriji A, pošto su u prvom poluvremenu postigli čak tri gola.

Strelac prva dva bio je Sanarbija u 13, odnosno 25. minutu. Na, ispostavilo se konačnih 3:0 povisio je Romero u 44. minutu utakmice.

“Podivljale” su i strasti u završnici meča, pa su u nadoknadi Kasata i Amrabat dobili po crveni karton, dok je prethodno to bio slučaj i sa Romerom.

Veronu su predstavljala dva srpska igrača, golman Radunović i Lazović, koji se na ovom meču nisu proslavili.

Sa druge strane, fudbaleri Lečea su odigrali turbulentan meč protiv Parme i na kraju na domaćem terenu izgubili rezultatom 4:3.

Čak četiri gola viđena su u prvom poluvremenu. Parma je povela autogolom Lučonija, a ubrzo je bilo i 2:0 posle akcije koju je završio Kaprari.

Već do poluvremena Leče je izjednačio preko Baraka i Mekarijela.

Kornelijus i Inglese su u 52. odnosno 67. minutu vratili dva gola prednosti gostima, a zaostatak je smanjio Lapadula u 69. minutu utakmice.

Bolonja Siniše Mihajlovića je za kraj Serije A odigrala nerešeno na domaćem terenu sa Torinom – 1:1.

Ekipa sa stadiona “Renato Dal'Ara” je povela preko Svanberga u 18. minutu, izjednačenje je stiglo nešto kasnije, u 66. preko iskusnog Zaze.

Torino je čak 11 puta šutnuo u okvir gola protivnika, ali je uspeo da postigne samo jedan gol.

Mihajlovićeva ekipa sezonu završava na 12. mestu sa 47 bodova, 12 više nego što je bilo “potrebno” za ispadanje, a 19 manje nego što je bilo potrebno za Evropu.

Igrači Udinezea su u svojoj poslednjoj utakmici zabeležili pobedu nad Sasuolom, i to u gostima – 1:0.

Sasuolo je imao 63 odsto poseda lopte tokom celog meča, kao i 11 udaraca više (14 naspram 3 u okvir gola), ali mu to nije bilo dovoljno.

Srpski fudbaler Filip Đuričić odigrao je 57 minuta, pa je zamenjen.

Strelac prvog i jedinog gola na utakmici bio je Okaka u 53. minutu.