21. Januara 2022.

Italijan izbacio Španca, Zverev ekspresno do Šapovalova, Busta protiv Beretinija

Beretini je u meču koji je trajao četiri sata i 13 minuta slavio rezultatom 6:2, 7:6 (7:3), 4:6, 2:6, 7:6 (10:5).

U borbi za četvrtfinale igraće sa boljim iz duela Sebastijan Korda – Pablo Karenjo Busta.

Činilo se da će ovaj susret mnogo ranije da se završi, posebno kako je krenuo Beretini.

Dobio je prvi set sa dva brejka – 6:2, potom napravio još jedan na startu drugog, ali je tek posle taj-brejka duplirao razliku u setovima i to ubedljivom igrom u istom (7:3).

Međutim, mladi Španac nije klonuo.

Poput Feniksa se podigao, nije više bio stegnut i dobio je naredna dva seta, a da nije dopustio nijednu brejk loptu rivalu.

Iskoristio je svoje tri od pet u dva seta i došao do izjednačenja – 2:2.

U petom, odlučujućem viđena je šahovska borba sve do taj-brejka, nakon što je u gemu ranije Alkaras spasao meč loptu.

Tamo je više koncentracije i snage imao Beretini, pokazavši mladom Špancu da još mora da napreduje i skuplja iskustvo, iako je pred njim lepa budućnost.

Nemački teniser Aleksander Zverev rutinski je prošao u osminu finala Australijan opena.

U tri seta, za nepuna dva sata, svetski broj tri je bio ubedljiv protiv Moldavca Radua Albota – 6:3, 6:4, 6:4.

Za trijumf su mu bila potreba samo tri brejka, po jedan u svakom setu, dok je spasao čak pet šansi rivala da do istog dođe.

U narednoj fazi ga čeka Denis Šapovalov, koji je prethodno u četiri seta eliminisao Rajlija Opelku.

Biće to jedan od derbija osmine finala…

Španski teniser Pablo Karenjo Busta plasirao se u osminu finala Australijan opena.

On je bio bolji od Sebastijana Korde nakon tri i po sata igre.

Po setovima je bilo 6:4, 7:5, 6:7, 6:3.

Mogao je Busta i ranije da završi ovaj meč. Pri rezultatu 4:4 imao je brejk loptu, ali se Amerikanac izvukao i odveo set u taj-brejk koji je dobio.

Malo se šta može izdvojiti da je napravilo razliku između dvojice tenisera. Štaviše, Korda je bolje servirao i imao 21 as (11 više od protivnika).

Međutim, Španac je taj koji ide dalje gde će u narednom meču igrati sa Mateom Beretinijem.