9. Septembra 2019.

Italija se namučila protiv Finske, Lihtenštajn odnio bod iz Grčke

Italijani su imali dosta muke da savladaju Finsku na gostovanju, ali su uspeli da dođu do trijumfa od 2:1.

“Azuri” su se pobedom učvrstili na prvom mestu Grupe J, dok je Finska pretrpela drugi poraz u šest mečeva, ponovo od Italije.

Posle prvih 45 minuta golove nismo videli, a na prvi se čekalo do 59. minuta kada je prednost gostima doneo Čiro Imobile.

Veliko slavlje u Tampereu doneo je Tejmu Puki, napadač Noriča, koji je iz penala u 72. minutu izjednačio na 1:1.

Ipak, Tampere je utihnuo u 79. minutu kada je dosuđen penal za Italijane. Loptu je na belu tačku stavio Žoržinjo koji je bio neumoljiv.

U drugom meču šestog kola grupe J Grčka nije uspela da pobedi Lihtenštaj na domaćem terenu, pa je remizirala 1:1.

Grci su vodili od 33. minuta golom Masurasa i potpuno dominirali tokom celog meča.

Prilike nisu uspeli da stvore iako su bili bolji u svim segmentima, a to je kaznio Salanović u 85. minutu za šok u Atini.

U narednom kolu Grupe J 12. oktobra Bosna i Hercegovina ima meč odluke protiv Finske na domaćem terenu, Lihtenštajn dočekuje Jermeniju, a Italija Grčku.

Grupa J:
Jermenija – Bosna i Hercegovina 4:2 (1:1)
(Mhitarjan 3, 66; Hambardumjan 77 — Džeko 13, Gojak 70)
Finska – Italija 1:2 (0:0)
(Puki 72p — Imobile 59, Žoržinjo 79p)
Grčka – Lihtenštajn 1:1 (1:0)
(Masuras 33 — Salanović 85)

Španija je bila ubedljiva u Grupi F – savladana su Farska Ostrva sa 4:0 na domaćem terenu za 6/6.

Vođstvo domaćinu je doneo Rodrigo u 13. minutu, a isti igrač je duplirao prednost u 50.

Za konačnih 4:0 pobrinuo se Pako Alkaser sa dva gola u samoj završnici.

U istoj utakmici Švedska i Norveška su podelili bodove – 1:1.

Norvežani su poveli u samom finišu prvog poluvremena, da bi u 60. minutu Forsrbeg postavio, ispostavilo se, konačnih 1:1.

U narenom kolu Grupe F 12. oktobra Švedska gostuje Malti, Norveška dočekuje Španiju, a Rumunija ide na megdan Farskim Ostrvima.