8. Septembra 2019.

Italija gubila 26 razlike, pa pobijedila Portoriko poslije produžetka

Pre početka meča je bilo jasno da ove dve selekcije neće proći u narednu rundu takmičenja, ali ih to nije sprečilo da pruže sjajnu košarkašku predstavu.

Portoriko je snažno počeo meč ubacivši 24 poena u prvoj četvrtini i već tada se Braun istakao sjajnim prodorima i zadavanjem glavobolje Italijanima. U drugoj deonici su Portorikanci dodali gas.

Igrali su još bolje i bivali sve precizniji kako je utakmica odmicala, pa su tako pred kraj prvog poluvremena imali prednost od 24 razlike, kada je bilo 46:22. Uspeli su Portorikanci da naprave prednost 59:33, ali ni to im nije garantovalo pobedu.

Romeo Saketi je “protrgao” svoje igrače u svlačionici, već u trećoj četvrtini su Italijani počeli da se bude i za 5 minuta košarke uspeli da prepolove prednost Portorika.

Nedugo potom je Italija uspela da prvo izjednači, a onda i da napravi potpuni preokret, ali ne i da utakmicu mirno privede kraju. Portoriko je imao napad pri rezultatu 83:83, ali je Danilo Galinari ukrao loptu i pokušao da donese pobedu svom timu, međutim bio je neprecizan i otišli smo u produžetke.

Tamo je bilo malo drame, ali su “Azuri” uspeli da ostvare trijumf pošto su imali 5 poena više u dodatnih 5 minuta utakmice. Sa 27 poena prednjačio je Marko Belineli dok je Danilo Galinari imao 22, a 14 Avudu Abas.

Kada pričamo o Portoriku, Balkman je najbolji strelac sa 14 poena, dok su po 13 imali Rodriges i Braun.