Istorijski uspjeh mladih šahista banjalučkog "GAMBIT-a", najviše osvojenih medalja na prvenstvu BiH u konkurenciji čak 35 klubova ! (foto) - BIGportal.ba
Ostali sportovi Sport

Istorijski uspjeh mladih šahista banjalučkog “GAMBIT-a”, najviše osvojenih medalja na prvenstvu BiH u konkurenciji čak 35 klubova ! (foto)

Protekla 4 dana Neum je bio domaćin najboljih mladih šahista u BiH koji su se kvalifikovali za nastup na 22. Kadetskom i omladinskom prvenstvu BiH.

Šest takmičara našeg kluba “GAMBIT” Banjaluka je ostvarilo istorijski uspjeh sa 5 osvojenih medalja, čime smo ujedno i šahovski klub sa najviše osvojenih medalja u konkurenciji 116 takmičara iz čak 35 BiH klubova.

Ovim sjajnim rezultatom, Banjaluka će imati 4 predstavnika na prvenstvu Evrope za mlade šahiste krajem 2022. godine jer je proteklo BiH takmičenje ujedno bilo i kvalifikacioni turnir za nastup na zvaničnom prvenstvu evrope i svijeta.

Četvorodnevne borbe pokazale su da rekordan broj učesnika na nedavno završenom 29. Kadetskom i omladinskom prvenstvu Republike Srpske uopšte nije slučajan i da stručni rad u više šahovskih škola u Srpskoj daje sve bolјe rezultate. Konačan rezultat pokazao je potpunu dominaciju predstavnika Republike Srpske, koji su u ukupno 14 takmičarskih kategorija (7 kod dječaka i 7 kod djevojčica) od moguće 42, osvojili čak 10 zlatnih, 10 srebrnih i 5 bronzanih – ukupno 25 medalјa. Predstavnicima ŠS Federacije BiH pripalo je 14 medalјa, neuporedivo manje sjajnih – 4 zlatne, 3 srebrne i 5 bronzanih, dok su predstavnici ŠS Herceg-Bosne osvojili 3 medalјe – 1 srebrnu i 2 bronzane.

Rezultati članova našeg kluba “GAMBIT” Banjaluka:

Djevojčice do 10 godina

MjestoPrezime i ImeKlub/GradPoena TB1  TB2 
1.Hatibović LamijaŠK “ČELIK”, Zenica4,52,59,00
2.Vukoje MarijaGAMBIT, Banja Luka3,51,55,50
3.Konjić MerimaOŠK “DOBOJ ISTOK”, Doboj Istok3,01,05,00
4.Galić LucijaŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg3,01,04,00
5.Sokolović SaraOŠK “9. JANUAR”, Foča0,50,00,25
6. Nedaković AnaŠK “SVETI GEORGIJE”, Bijeljina0,50,00,25

Djevojčice do 12 godina

MjestoPrezime i imeKlub/GradPoena TB1  TB2 
1.Aranđelović Rakas JonaGAMBIT, Banja Luka5,52,512,75
2.Gavrilović SofijaGAMBIT, Banja Luka5,52,512,75
3.Buntić MihaelaŠK “BROTNJO”, Čitluk4,01,06,00
4.Ivanović Marija JŠK “DVOROVI”, Dvorovi3,00,03,00
5.Ćavar PetraŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg2,00,01,00
6.Oršolić RužaŠK “ORAŠJE”, Orašje1,00,00,00
7.Skeledžić SabinaOŠK “ŽIVINICE”, Živinice0,00,00,00

U ovoj grupi je zabilježena dominacija naše dve mlade šahistkinje, koje su poslije 7 kola bile potpuno izjednačene, tako da je pobjednica odlučena tek nakon 2 dodatne partije u kojima je rezultatom 2:0 pobjedila Jona.

Dječaci do 8 godina

MjestoPrezime i ImeKlub/GradPoena TB1  TB2 
1.Perić DavidŠK “SVETI GEORGIJE”, Bijeljina8,53,534,25
2.Savić AndrijaŠK “NEVESINJE”, Nevesinje7,52,526,50
3.Gazić PetarGAMBIT, Banja Luka7,02,022,00
4.Kršić FilipGAMBIT, Banja Luka5,01,517,50
5.Jerinić DamjanOŠK “DOBOJ ISTOK”, Doboj Istok4,50,513,75
6.Bošnjak JanŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg3,00,58,25
7.Kraljević NikolaŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg3,00,57,75
8.Gajić MarkoŠK “CRVENA ZVIJEZDA”, Obudovac2,50,57,50
9.Leko DavidŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg2,01,07,50
10.Kraljević GabrielŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg2,00,05,00

Dječaci do 10 godina

MjestoImeKlub/GradPoena TB1  TB3 
1.Kekić AhmedŠK “CAZIN”, Cazin9,04,00,0
2.Kršić VukGAMBIT, Banja Luka8,03,00,0
3.Crnoja IvanŠK “JAJCE”, Jajce6,51,50,0
4.Musić EdmirŠK “NAPREDAK”, Zenica5,50,50,0
5.Radonić MarkoŠK “MLADOST”, Teslić5,01,00,0
6.Pinjuh BrunoŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg3,50,00,0
7.Babić EldinOŠK” DOBOJ ISTOK”, Doboj Istok3,00,00,0
8.Ćavar JosipŠK “ŠIROKI BRIJEG”, Široki Brijeg2,00,00,0
9.Čankušić BenjaminOŠK “JUNIOR”, Sarajevo1,51,00,0
10.Gajić JovoŠK “CRVENA ZVIJEZDA”, Obudovac1,00,00,0

Naš klub i mlade šahiste sada čeka nekoliko mjeseci priprema za izlazak u Evropu za šta će biti potrebna velika podrška nadležnih institucija kako bi se takmičari kvalitetno pripremili i zasluženo na međunarodnoj sceni predstavljali svoju Banjaluku, Republiku Srpsku i BiH.

Pregled klubova po broju osvojenih medanja i broja učesnika:

MjestoKlub/GradBroj medalja Broj učesnika 
1.GAMBIT Banjaluka56
2-3.ŠK “9. JANUAR” Foča48
2-3.ŠK “ČELIK” Zenica46
4-6.ŠK “SVETOZAR GLIGORIĆ” Bijeljina36
4-6.AKADEMIJA ŠAMPIONA Doboj Istok34
4-6.ŠK “SVETI GEORGIJE” Bijeljina36
7-10.ŠK “NEVESINJE” Nevesinje22
7-10.ŠK “MLADOST” Teslić 25
7-10.OŠK “DOBOJ ISTOK” Doboj Istok26
7-10.ŠK “SARAJEVO” Sarajevo 22
11-22.ŠK “KOTOR VAROŠ” Kotor Varoš11
11-22.ŠK “MAT” Teslić11
11-22.OŠK “GAMBIT” Pale12
11-22.ŠK “CAZIN” Cazin 12
11-22.TŠK “SLOBODA” Tuzla 12
11-22.ŠK “VELEMAJSTOR” Brčko12
11-12.ŠK “DVOROVI” Dvorovi13
11-22.ŠK “CRVENA ZVIJEZDA” Obudovac 15
11-22.ŠK “ORAŠJE” Orašje 15
11-22.ŠK “JAJCE” Jajce 12
11-22.ŠK “BROTNJO” Čitluk 13
11-22.ŠK “JUNIOR” Sarajevo13
23-35.ŠK “ŠIROKI BRIJEG” Široki Brijeg 013
23-35.ŠK “ČAPLJINA” Čapljina 05
23-35.OŠK “ŽIVINICE” Živinice 03
23-35.ŠK “NAPREDAK” Zenica 02
23-35.ŠK “ALPONG” Sarajevo 02
23-35.ŠK “KISELJAK” Kiseljak 02
23-35.ŠK “MLADOST” Gacko 01
23-35.ŠK “TRIBUNIA” Trebinje 01
23-35.ŠK “SLAVIJA” Istočno Sarajevo 01
23-35.ŠK “KLUB 5” Bijeljina 01
23-35.ŠK “VITEZ 2013” Vitez 01
23-35.ŠD “TEŠANJ” Tešalj 01
23-35.ŠK “BIHAĆ” Bihać 01
  UKUPNO: 42 116

Fotogalerija:

Danas objavljeno

Bez panike, Đoković trenira

Zeljka

Verati ponio 2,9 miliona evra na ljetovanje – opljačkali ga!

Zeljka

Teniski eksperti složni: Đoković osvaja Vimbldon

Zeljka

Ostavite komentar