25. Novembra 2022.

Istorijski gol nedovoljan – Senegal srušio Katar

Senegalci su nakon poraza od Holandije u prvom kolu upisali prva tri boda na ovom šampionatu nakon što su nadigrali Katar.

Domaća reprezentacija nije mogla da parira afričkom predstavniku, ali ni utakmica nije baš bila najatraktivnija.

U 4. minutu je viđen prvi šut na meču, kada je Ismaila Sar pokušao da centaršutem pogodi Diju, pa je nakon odbitka šutirao Mendi i lopta otišla preko gola.

Tek u 15. minutu je Katar prvi put zapretio, ali to nije zabrinulo Senegalce, a onda smo videli prazan hod, pa u 34. minutu stiže nova drama.

Afiv pada u kaznenom prostoru, kontakta je definitivno bilo, ali sudija nije smatrao da ima dovoljno prostora za penal uprkos protestima domaćeg tima.

Samo sedam minuta kasnije, Dija koristi katastrofalnu grešku odbrane Katara i šalje loptu u mrežu za vođstvo od 1:0 i do kraja poluvremena koje je produženo za sedam minuta gotovo da ništa nismo videli.

Već na startu drugog poluvremena je Senegal iznudio korner, posle koga je Đejđu bio odlično postavljen i glavom loptu sproveo u mrežu za vođstvo afričke selekcije od 2:0.

Grogirani Katar nije mogao da se nosi sa reprezentacijom Senegala, a pogotovo kada su imali dva gola zaostatka. Ipak, istoriju su uspeli da ispišu u 78. minutu kada je Muntari bio odlično postavljen i pogodio za 2:1.

Smanjio je zaostatak prvim golom za Katar u istoriji Svetskih prvenstava. Ipak, nisu se dugo radovali, pošto je Đeng u 84. minutu pogodio ponovo za Senegal i postavio konačnih 3:1.