16. Juna 2021.

Istorijska partija Kevina Durenta – Bruklin na korak od finala

U “Barklajs centru” Durent je predvodio svoj tim do trijumfa rezultatom 114:108 i tako se nastavio niz pobeda na domaćem terenu.

Najbolji igrač Bruklina je odigrao svih 48 minuta i ubacio je neverovatnih 49 poena, uz čak 17 skokova i 10 asistencija uz šut iz igre 16/23 i 4/9 za tri poena.

Pored toga, imao je i tri ukradene lopte i dve blokade, a celokupnim učinkom u potpunosti je bacio u senku nimalo lošu partiju Janisa Adetokumba.

Grčki as je postigao 34 poena i 12 skokova uz četiri asistencije.

Podrška Durentu bio je Grin sa 27 poena, a Grifin je dodao 17.

Kada je reč o samoj utakmici, Milvoki je fantastično startovao i imao 10 poena prednosti već na početku (12:2) i 14 poena već posle prve četvrtine.

Do poluvremena ju je zadržao, imao u jednom momentu i +17, da bi u trećoj deonici ta razlika počela da pada.

Durent je bio maestralan na kraju treće i početku četvrte četvrtine i kada je ušao u ritam više nisu mogli da ga zaustave.

U završnici je dobra odbrana Bruklina i njegove napadačke sposobnosti donela prevagu, te je Bruklin došao do “meč-lopte” za finale Istoka.

Šesti meč igraće se u Viskonsinu u petam od 2:30h po srpskom vremenu.

U drugom polufinalu istočne konferencije u seriji između Filadelfije i Atlante trenutno je 2-2.