8. Jula 2019.

Ispala prva na svijetu, Serena se “prošetala” do četvrtfinala!

Australijska teniser Ešli Barti, prva teniserka sveta, poražena je u osmini finala Vimbldona.

Barti je pretrpela poraz od Amerikanke Alison Risk, posle jednog časa i 39 minuta tenisa – 6:3, 2:6, 3:6.

Australijanka je odlično počela meč i rutinski osvojila prvi set, ali je Risk furioznim tenisom uzvratila u drugom.

Amerikanka je neizvesnost u odlučujućem setu razbila u osmom gemu, kada je iskoristila prvu brejk loptu u setu, a zatim rutinski odservirala za pobedu.

Takmičenje je završila i Hrvatica Petra Martić. Od nje je bolja bila ukraijinska tenisera Elina Svitolina, 6:4, 6:2.

Svitolina je osvojila prvi set posle velike borbe u trajanju od čak jednog časa i šest minuta, da bi u drugom imala mnogo lakši posao.

Risk će u četvrtfinalu igrati protiv bolje iz duela Suares Navaro – S. Vilijams, a Svitolina protiv bolje iz okršaja Karoline Pliškove i Muhove.

Serena Vilijams, američka teniserka, prošla je u četvrtfinale Vimbldona pobedom nad Špankinjom Karlom Suares Navaro u dva seta.

Vilijams je za nešto više od sat vremena došla do pobede, po setovima 6:2, 6:2.

Amerikanka je diktirala tempo tokom celog meča i napravila značajno veći broj vinera, ali i neiznuđenih grešaka.

Suares Navaro je u drugom setu uspela da napravi brejk, ali je usput pretrpela tri.

Ona će se u četvrtfinalu sastati sa sunarodnicom Alison Risk, koja je šokirala svetski broj 1 Ešli Barti.