12. Januara 2020.

Island šokirao svjetskog prvaka

Aktuelni svetski šampion je tokom čitavog susreta bio u rezultatskom minutu, u završnici je uspeo da se vrati, ali ne u potpunosti.

Pet minuta pre kraja Danci su stigli do izjednačenja, ali su nakon toga Islanđani napravili seriju i otišli na 31:29.

Favorizovana Danska je smanjila, imala napad za barem bod na ovoj utakmici, ali iz deveterca nije pogodio Mikel Hansen.

Najefikasniji pojedinac kod Islanđana bio je Palmarson sa šest golova, dok je kod Danaca to bio upravo Hansen sačak devet pogodakam, ali uzalud.

U narednoj rundi Island igra sa Rusijom, a Danska sa Mađarskom.

Drugu pobedu na prvenstvu ostvarila je selekcija Španije, koja je savladala Nemačku sa 33:26.

Crvena furija je neočekivano lako stigla do novog trijumfa, a najbolji igrač bio je Dujšebaev sa sedam golova, a pratili su ga Gomes i Makeda sa po četiri pogotka.

U poraženoj ekipi istakao se Pekeler sa pet golova.

U narednom kolu Španija igra sa Holandijom, dok Nemačka ima lak zadatak pred sobom i meč sa Letonijom.