27. Septembra 2019.

iPhone-i za 2020. godinu bi mogli izgledati više kao iPad Pro i iPhone 4

Big Portal

Najnoviji iPhone modeli kompanije Apple su na tržištu dostupni manje od nedelju dana, a glasine i najave već prelaze na modele koji se očekuju naredne godine. Analitičar Ming-Chi Kuo ovoga puta deli svoje prognoze o dizajnu iPhone-a za narednu godinu.

U svom izveštaju, Kuo ističe da će Apple koristiti ravni metalni okvir na telefonima, slično onome što imaju modeli iz iPhone 4 i 5 familija, iPhone SE (na fotografiji) i 2018 iPad Pro. Međutim, telefoni će zadržati staklenu poleđinu, približnije iPhone 4 i 4S modelima koji su imali “stakleni sendvič” dizajn. Kompanija će, prema navodima, koristiti i safir ili kaljeno staklo kako bi se zaštitila struktura telefona.

Kuo očekuje da će ove promene značajno povećati cenu proizvodnje novih iPhone-a, a maksmalno povećanje bi moglo iznositi između 50 i 60 procenata za metalni okvir, kao i između 40 i 50 procenata za staklenu zaštitu.

S obzirom na to da nas još uvek deli dosta vremena od objave naredne generacije iPhone uređaja, pomenute informacije su podložne izmenama u predstojećem periodu.

Izvor: Neowin

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare