ConceptCreator je pomogao u kreiranju 3D modela uređaja sa novim dizajnom.
Sistem kamera na poleđini i dalje ima nekoliko ispupčenja, odnosno svaki individualni objektiv će biti izdignut iz modula. Stabilizacija slike će biti unapređena sa funkcijom koja će se truditi da subjekat drži u centru snimka.
Apple navodno ulaže dosta truda kako bi poboljšao Portrait mod, korišćenjem podataka iz LiDAR senzora. Portret mod će biti dostupan i za snimanje videa.
Space Gray opcija boje će biti prerađena i biće tamnija i nudiće mat završnicu. Apple testira i novu narandžastu boju, ali se ne očekuje da će ona biti dostupna na samom lansiranju iPhone 13 linije.
Dojavljivač pominje da se ove godine očekuje i novi Phone mini model. Apple će nove proizvode, ne računajući iPhone, za ovu godinu podeliti u tri kategorije: tableti, nosivi uređaji i oprema za uređaje.
Izvor: Benchmark/GSMArena