22. Aprila 2021.

Inter se okliznuo, Aleks Sandro čovjek preokreta

“Nero-azuri” su gostovali Speciji i “samo” remizirali rezultatom 1:1 (1:1) kojim su sada na 10 bodova više od Milana

Specija je najavila iznenađenje u 12. minutu kada je Farijas bio strelac vodećeg pogotka.

Izjednačenje je stiglo relativno brzo, već do kraja poluvremena kada je Ivan Perišić bio strelac.

Međutim, Inter nije uspeo uprkos velikom broju napada u drugom delu.

Najbolju šansu imao je u 80. minutu kada je Lautaro Martines bio neprecizan, odnosno, u trećem minutu nadoknade kada je Romelu Lukaku poslao loptu preko prečke.

Juventus je takođe mogao da se oklizne, ali je posle preokreta uspeo na svom stadionu da slavi trijumf nad Parmom 3:1 (1:1).

“Mlekadžije” su povele u 25. minutu golom Brugmana, ali je pred odlazak na odmor poravnao Aleks Sandro lepim udarcem.

Levi bek je izrastao u čoveka preokreta u 47. minutu kada je glavom postigao gol za 2:1.

Konačan rezultat postavio je još jedan defanzivac Matijs de Liht u 68. minutu.

U preostalim susretima Bolonja našeg Siniše Mihajlovića je remizirala rezultatom 1:1 protiv Torina.

Musa Barou je doveo domaće u vođstvo, ali je u 58. minutu Mandragora izjednačio i odneo bod u “grad Fijata”.

Kaljari je ostvario veoma važan trijumf u borbi za opstanak, na gostovanju u Udinama.

Gol vredan pobede i “opstanka u trci za opstanak” postigao je Žoao Pedro u 55. minutu iz jedanaesterca.

Istin rezultatom slavila je i Sampdorija u Krotoneu golom Kvaljarele u 53. minutu, dok su Đenoa i Benevento remizirali sa 2:2.