11. Marta 2019.

Indijan Vels: Krajinović srušio Gofana, Lajović zaustavljen, Čilić i Federer u trećem kolu

Posle Novaka Đokovića, Lasla Đerea i Miomira Kecmanovića i Filip Krajinović je u trećem kolu. On je posle 84 minuta igre savladao 21. igrača sveta, Belgijanca Davida Gofana sa 6:3, 6:3.

Odličan je ovo rezultat za Filipa kojem će novi trijumf nad bivšim Top 10 igračem, doneti svakako mnogo samopouzdanja za nastavak sezone.

Krajinović je ostvario pobedu u momentima kada je tražio sebe po odlasku trenera Tomasa Johansona, a zanimljivo je da mu je ovo druga pobeda nad Gofanom i takođe je ostvarena u ovoj sezoni.

Prethodno je u februaru u Monpeljeu slavio protiv Belgijanca sa 6:4, 6:4. Sada je bio za nijansu ubedljiviji, izgubio je dva gema manje.

Bez obzira što rezultat to možda ne govori, imao je Krajinović dosta posla u ovom susretu. Prvi set je počeo sa tri brejka, poveo je Filip sa 2:1, potom i 3:1, pa 4:2.

Potom je usledio finiš seta sa nova tri brejka, ponovo je jedan više napravio teniser iz Sombora, pa je taj set završio u svoju korist (6:3) posle 40 minuta igre.

U drugom setu, Filip nije dozvolio sebi da ispusti gem na svoj servis, a načinio je dva brejka, u šestom i osmom gemu, posle čega je, istina morao na 5:3 da spašava dve brejk lopte, ali je zato iskoristio prvu meč loptu.

U šesnaestini finala, Krajinović će odmeriti snage sa Rusom Danilom Medvedevim koji je bio bolji od Amerikanca Mekenzija Mekdonalda, 7:5, 6:0.

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u treće kolo Mastersa u Indijan Velsu.

On je u drugoj rundi poražen od desetog nosioca, Hrvata Marina Čilića u dva seta, 6:3, 6:4.

Lajović je prvi teniser iz Srbije koji je doživeo poraz na takmičenju u Kalifornijskoj pustinji ove nedelje, pošto su pobede na startu zabeležili Novak Đoković, Filip Krajinović, Laslo Đere i Miomir Kecmanović.

U prvom setu, Lajović je krenuo veoma loše, izgubio je gemove na svoj servis u drugom i četvrtom gemu, da bi u petom vratio jedan brejk smanjivši prednost Čilića na 1:4.

U nastavku seta, oba tenisera su osvajali svoje servise, pa je Čili taj deo igre dobio s 6:3.

U drugom setu, Lajović je zaigrao malo bolje. U trećem i četvrtom gemu videli smo razmenu brejkova, pre nego što je teniser iz Međugorja konačno načinio ključni brejk u sedmom gemu.

Poveo je sa 5:3, potom je Lajović dobio svoj gem da bi Čilić potom odservirao za meč.

Hrvatski teniser u šesnaestini finala igra sa pobednikom meča između Kanađanina Denisa Šapovalova i Amerikanca Stiva Džonsona.

Rodžer Federer je bez previše problema stigao do šesnaestine finala Mastersa u Indijan Velsu.

Četvrti teniser sveta je posle 79 minta igre pobedio nemačkog tenisera Petera Gojovčika, 6:1, 7:5.

Bio je to, može se slobodno reći, nešto jači trening za Švajcarca, posebno u drugom setu u kojem je Gojovčik uspeo da pruži jak otpor favorizovanom protivniku.

U prvom setu sve je išlo kako je želeo Federer. Veoma lako je napravio dva brejka, u drugom i četvrtom gemu, vodio je sa 5:0 pre nego što je Nemac uspeo da osvoji počasni gem, da bi potom Rodžer uzeo set posle 25 minuta igre.

Gojovčik je zaigrao bolje, uspeo je u drugom setu u četvrtom gemu da oduzme servis Federeru i povede sa 3:1, ali je odmah popustio i Švajcarac je posle toga uzspeo posle 5:5 da napravi novi brejk i potom odservira za trijumf.

Ono što je zanimljivo je da bismo u trećem kolu mogli da vidimo reprizu finala iz 2017. ali pod uslovom da u noći između nedelje i ponedeljka Stan vavrinka pobedi Mađara martona Fučoviča.

Rodžeru je ovo bio 63. trijumf u Indijan Velsu, to mu je najuspešniji masters, a trenutno u sezoni ima skor od devet pobeda i samo jednog poraza.