2. Augusta 2022.

Imer zaustavio Marija

Britanac je propustio veliku šansu da meč reši u dva seta. U prvom setu su viđena po dva brejk na obe strane. Ušlo se taj-brejk u kojem je Mari imao dve vezane set lopte na 6-4, a kasnije još jednu na 7-6.

Nijednu nije realizovao, a to je kaznio Šveđanin i na 9-8 realizovao svoju treću priliku da dođe do prvog seta.

Pod utiskom izgubljenog prvog seta, Mari je na startu drugog dela gubio 3-1. Ipak sjajnom igrom u tom periodu vezuje četiri gema i dolazi do 5-3, a uskoro i do poravnanja rezultata u setovima.

Međutim u odlučujućem setu, igra dvostrukog šampiona Vimbldona se raspala. Imer vrlo brzo dolazi do 4-0, Mari se brejkom samo upisuje na semafor, a onda sa još dva vezana gema Imer dolazi do trijumfa.