24. Maja 2021.

Igraće se i peta utakmica u finalu ABA lige, sudije poklonile pobjedu Budućnosti!

ABA liga, finale
Budućnost – Crvena zvezda 81:80

Košarkaši Budućnosti su u dramatičnoj završnici savladali Crvenu zvezdu 81:80 u četvrtom meču ABA lige.

Igraće se peti meč, koji će odlučiti šampiona ABA lige. Majstorica je na programu u petak u Beogradu.

Na ovoj utakmici Budućnost je izvela 35 slobodnih bacanja, dok je Zvezda šutnula 17. Ogromna razlika, kao i u prethodnom meču.

Takav je bio i odnos u faulovima – Zvezda je napravila 35, a Budućnost 17.

Dvorana: Morača (Podgorica)
Sudije: Saša Pukl, Uroš Nikolić, Sašo Petek
Crvena zvezda: Hol 5 , Volden 5, Lojd 23, Uskoković 0, Davidovac 3, Lazić 6, Dobrić 13, Simonović 6, Kuzmić 7, Noko 12

Budućnost:
 Kobs 22, Ivanović 11, Edžim 3, Šehović 0, D. Nikolić 8, Mitrović 13, Dela Vale 5, Z. Nikolić 10, Popović 1, Rid 8

Zvezda je odlično ušla u meč, posebno Džordan Lojd.

Pogodio je dve trojke i dvojku, pa je trojku pogodio i Dobrić i posle četiri minuta košarke Zvezda je imala +11.

Budućnost je odgovorila serijom 7:0 i vratila se na -4, ali je Zvezda do kraja četvrtine uspela da održi prednost. Posle prvih 10 minuta bilo je 23:19 za beogradski tim.

U drugoj četvrtini razigrao se nekadašnji kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović.

Održavao je Budućnost, koja je držala rezultatski priključak, ali nije uspela da preokrene rezultat.

Lojd, Dobrić i Noko su održavali prednost Crvene zvezde, a pridružio im se i Kuzmić i na poluvremenu je Zvezda imala +3.

Ponovo smo videli veliki broj slobodnih bacanja i dominaciju Zvezde na ofanzivnom skoku.

Zvezda je loše ušla u drugo poluvreme i Budućnost je pripretila i promašila nekoliko šuteva za vođstvo.

Onda je proradio šut za tri poena Crvene zvezde – pogađali su Davidovac i Lazić i uz sjajnu igru u reketu, Zvezda je došla do najvećih +12.

Budućnost se serijom 8:0 vraća rezultatski, ali je Zvezda održala prednost i pred poslednjih 10 minuta imala je +5.

Lengston Hol je zaigrao dobro kada je najpotrebnije – pogađa na startu 4/4, krade loptu i dodaje do Lojda, koji poentira uz faul i Zvezda odlazi na +10.

Dejan Milojević je na osam minuta do kraja iskoristio poslednji tajm-aut na utakmici, što je bilo zanimljivo.

Zvezda je vodila do same završnice i imala sve u svojim rukama, ali nekoliko neiskorišćenih napada i veliki broj slobodnih bacanja vratili su Budućnost u igru.

Na sedam sekundi do kraja je Lazić odlučio da namerno faulira Kobsa i da Zvezda ima poslednji napad za produžetak ili pobedu.

Kobs je pogodio samo jedno bacanje i Zvezda je imala dobru situaciju.

Lojd je naskočio za dva i na sekund do kraja promašio, ali je Zvezda imala popravni.

Davidovac je pokušao iz kornera da pogodi za titulu, ali je promašio i Budućnost je izborila peti meč.

Budućnost su do pobede predvodili Kobs sa 23, Mitrović sa 13 i Zoran Nikolić sa 10 poena.