Igokea srušila Zadar u "derbiju začelja" - BIGportal.ba
Košarka Sport

Igokea srušila Zadar u “derbiju začelja”

Košarkaši Igokee pobedili su Zadar rezultatom 79:71 u poslednjoj utakmici 5. kola regionalne ABA lige.

Igokea je ostvarila i svoj prvi trijumf ove sezone pošto su na svom parketu bili bolji od ekipe Zadra, koja je jedina ekipa koja ne zna za pobedu u prvih 5 kola.

Ova pobeda nije lako osvojena (na debiju novog-starog trenera Dragana Bajića), iako krajnji rezultat možda i govori drugačije.

Denis Kliford i Rašad Von su sjajno otvorili ovaj susret i uz pomoć Save Lešića stigli su do prednosti od 15:4 i sve je mirisalo na novu katastrofu hrvatskog tima. Tada je Brajon Alen preuzeo stvar u svoje ruke i serijom 8:0 vratio neizvesnost u ovaj susret.

Zadar je zaigrao dosta bolje u drugoj četvrtini, uspeli su sredinom ovog dela igre čak i da povedu i košem Brajona Alena došli na plus 6, kada je na semaforu pisalo 34:28.

Gledali smo pravi revolveraški obračun u trećoj četvrtini, u kojoj je postignuto 38 poena. Igokea je svoju prednost ipak uspela da zadrži i da u poslednjem desetominutnom periodu napravi seriju kojom je i rešila pitanje pobednika.

Za to joj je bilo potreno sedam minuta i kada je iskusni Oliver Stević poentirao, bilo je 9 poena prednosti i potpuno jasno da će Igokea upisati prvu pobedu. Evans je sa 17 poena predvodio pobednički sastav, dok se u gostujućim redovima istakao Brajon Alen sa 24 poena.