18. Juna 2019.

I Bugarke bolje od Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Bugarske sa 3:1 (21:25, 25:1, 25:17, 25:23), u prvoj utakmici poslednjeg vikenda Lige nacija.

Ovo je osmi poraz naših odbojkašica u ovom takmičenju.

Srbija se trenutno nalazi na 11. poziciji i nema nikakve šanse da se plasira na finalni turnir Lige nacija.

Selektor Srbije Zoran Terzić na teren je izveo poprilično podmlađen sastav.

Naše odbojkašice najbolje su odigrale prvi set, koji su uspešno rešile u svoju korist sa 25:21. Ipak, to je bilo sve što je Srbija pokazala u ovom meču.

Bugarska je konsolidovala svoje redove i prilično rutinski osvojile naredna tri seta.

Do tek druge pobede u ovom takmičenju, predvodile su ih Nasja Dimitrova i Miroslava Paskova sa po 15 postignutih poena.

U našoj ekipi istakle su se Katarina Lazović i Milica Kubura, koje su osvojile po 16 poena, dok su Maja Savić i Sara Lozo dodale po 15.

Poslednje dva meča u kineskom Ningbou, srpske odbojkašice odigraće protiv selekcija Nemačke (sreda, 10h) i domaćina Kine (četvrtak, 13.30h)