11. Novembra 2021.

Huventud i Lokomotiva lako, “ludilo” u Ljubljani, poraz Virtusa protiv Valensije

U poslednjem meču 4. kola grupe A u Evrokupu su košarkaši Huventuda rezultatom 76:67 bili bolji od Turk Telekoma.

Oni su se na pobedničkoj strani našli sedam dana nakon poraza od Partizana i sa 9 poena razlike savladali turskog predstavnika.

Do treće pobede u Evrokupu vodio ih je Para sa 17 poena, dok je Ribas imao 12, a Tomić i Brodzijanski su meč završili sa po 11 postignutih poena.

Na drugoj strani, Eron Herison i Džadžuan Džonson su imali po 17 poena, dok je Obri Dokins postigao 10 poena.

Košarkaši Lokomotive iz Kubanja nastavili su perfektnu seriju u Evrokupu.

Ruski predstavnik je u četvrtom kolu tog takmičenja lako slavio na gostovanju Slasku 68:98.

Do pobede ih je predvodio Erik Mekolum, koji je za 24 minuta na parketu upisao 22 poena.

Džonatan Motli i Zakar Vediščev su dodali po 14, dok su dvocifreni u ekipi Evgenija Pašutina bili još Darius Tompson sa 11, odnosno Stenton Kid sa 10 poena.

Na drugoj strani, Slasku je ovo bio četvrti poraz u isto toliko mečeva. Trevis Tris se ponajviše trudio da se to ne dogodi, te je meč završio sa 14 poena uz četiri asistencije i pet skokova.

Dvocifren je bio još Kodi Džastis sa 12, dok je Lukaš Kolenda imao 10 poena.

Slask u narednom kolu gostuje Trentu, dok će Lokomotiva put Turske gde ih dočekuje Turk Telekom.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U poslednjem meču grupe B su košarkaši Gran Kanarije na svom terenu prosto “pregazili” Burg rezultatom 78:49.

Gran Kanarija sada deli prvo mesto u grupi sa ekipom podgoričke Budućnosti sa po 3 pobede i 1 porazom, a ističe se fantastična partija Dilona Enisa od 19 poena i 7 skokova.

Diop je bio dvocifren sa 11 poena, a Kramer u Pustovoj postigli su po 10 poena.

U redovima Burga niko nije bio dvocifren, a sa 7 poena je najefikasniji bio bivši centar Partizana Erik Mika, koliko je postigao i Kalvin Heris.

Košarkaši Ulma su rezultatom 101:96 pobedili Cedevita Olimpiju u 4. kolu Evrokupa.

Sjajnu utakmicu smo gledali u “Stožicama” gde su košarkaši Ulma posle dva produžetka bili bolji od Cedevita Olimpije rezultatom 101:96.

Nemački tim je na poluvremenu imao 17 poena prednosti i igrao fantastično, a onda su izabranici Jurice Golemca dodali gas i za 10 minuta postigli čak 31 poen.

Na taj način su vodili sa 62:59 pred ulazak u poslednju četvrtinu, koju su obeležile čudne sudijske odluke i brojna promašena slobodna bacanja pa rezultatom 71:71 idemo u prvi produžetak.

Imao je Ulm 81:77 i pobedu u svojim rukama, da bi Pulen pogodio trojku, a bacanja za pobedu August nije iskoristio, pa su u drugom produžetku gosti ipak slomili Cedevita Olimpiju i upisali važnu pobedu 101:96.

Najefikasniji je bio Blosongejm sa 26 poena i 11 asistencija, 24 je imao Semaž Kriston, 14 Klepejš, a 13 Felisijo dok je sa 10 poena dvocifren bio i Karim Jalou.

U domaćem timu, 26 poena Blažiča, 21 Murića, 20 Pulena, 12 Augusta uz 11 skokova, dok je 10 postigao Eđim.

Košarkaši Virtusa poraženi su na domaćem terenu od Valensije 96:97 u četvrtom kolu grupe B Evrokupa.

To je drugi poraz za ekipu Serđa Skariola u kontinentalnom takmičenju ove sezone, te su sada na istom skoru kao španski predstvanik.

Virtus je vodio od početka meča, pa sve do pred sam kraj kada Valensija po prvi put stiže do prednosti.

Tokom druge četvrtine vodili su sa 21 poenom prednosti, ali su na kraju to prokockali.

U završnici meča Valensija se odvojila na 97:93 kada je Kajl Vims na asistenciju Miloša Teodosića pogodio trojku sekund do kraj. Međutim, vreme je nakon nje isteklo, te je ona imala samo utešni karakter.

Upravo je pomenuti tandem predvodio tim iz Bolonje na ovom susretu. Kajl Vims je bio najefikasniji pojedinac susreta sa 30 poena, dok je Teodosić imao 18 uz devet asistencija i četiri skoka. Jedini dvocifreni još u redovima njihove ekipe bio je Marko Belineli sa 10.

Na drugoj strani, Klemen Prepelič je za 22 minuta na parketu ubacio 20 poena, a od toga 14 u drugom poluvremenu. Stoga je Slovenac bio vinovnik preokreta.

Pratio ga je Sem Van Rosom sa 15 i šest asistencija, dok su Hermanson i Rivero imali po 11.

Virtus u narednom kolu dočekuje Veneciju, dok će Valensija ugostiti Burž.