31. Oktobra 2020.

Humels junak Dortmunda, Bajern osvojio Keln

Borusija Dortmund je slavila na gostovanju Arminiji u Belefeldu rezultatom 2:0 (0:0), dok je minhenski Bajern takođe u gostima bio bolji od Kelna sa 2:1 (2:0).

“Milioneri” su rivala slomili tek u drugom poluvremenu, iako su imali enorman broj šuteva ka golu i neiskorišćenih prilika.

Junak pobede je, interesantno, štoper Mats Humels, koji je postigao oba gola za Borusiju.

Najpre u 53. minutu posle kornera sa desne strane, nogom je sproveo loptu u mrežu.

U 71. je sa druge strane centrirao Marko Rojs i uposlio Humelsa koji je ovog puta glavom postavio konačan rezultat.

Aktuelni šampion je Keln načeo u 13. minutu.

Gnabri je iznudio penal, a njega u vođstvo pretvorio Tomas Miler.

Zatim se i sam Gnabri upisao u listu strelaca u smiraj prvog poluvremena.

“Jarčevi” su do počasnog gola stigli u 82. minutu.

Tjelman je šutirao, Dreksler skrenuo loptu u mrežu, a pomoćni sudija podigao zastavicu.

Međutim, VAR je ubrzo pokazao da je strelac gola bio u dozvoljenoj poziciji.

U preostala dva susreta Augsburg je sa 3:1 savladao Majnc, dok su Ajntraht i Verder u Frankfurtu podelili bodove rezultatom 1:1.