12. Oktobra 2021.

Hrvatima samo bod, poraz Crne Gore, pobjede Rusije i Njemačke

Susret na “Gradskom vrtu” u Osijeku bio je veoma zanimljiv, a najveća bura viđena je u završnici.

Slovaci su dva puta vodili u prvom poluvremenu, najpre golom Štanca u 20. minutu, ali je brzo izjednačio Kramarić u 25.

Ipak, u završnici prvog dela odličnu kontru Slovaka u novu prednost pretvorio je Haraslin.

“Vatreni” su u drugom poluvremenu napadali i pritiskali, ali su tek u 71. minutu izjednačili.

Luka Modrić je izveo slobodan udarac, živi zid Slovaka se raspao i bilo je 2:2.

Iličić 40 – Diverejev 28, Džikija 32

U 84. minutu Nikola Vlašić je postigao gol koji je, naizgled, izgledao čist i ceo “Gradski vrt” je proslavio pogodak vredan prvog mesta.

Međutim, oglasio se VAR i gol je poništen zbog prethodnog ofsajda.

Tako je Hrvatska pala na drugo mesto, a Rusija ostala prva pobedom u Mariboru.

Njihov međusobni susret u Splitu na “Poljudu” u novembru u poslednjem kolu, najverovatnije, odlučiće o direktnom putniku u Katar.

Rusima će biti dovoljan bod, a Hrvatska će morati da slavi.

Prva reprezentacija koja je kroz kvalifikacije obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo je Nemačka.

Tim Hansija Flika je želeo osvetu protiv Severne Makedonije i uspeo je da uzvrati u Skoplju i to sa kamatom – 4:0 (0:0).

Posle prvog poluvremena u kom su naši južni susedi odolevali, u drugom je sve bilo u znaku “pancera”.

Tordarson 19, Gudmunson 35p, 79p, Gudjonsen 89

Najpre je bravu “otključao” Kai Haverc u 50. minutu, a onda je Timo Verner za četiri minuta postigao dva pogotka i sve rešio.

Do kraja je mladi Džamal Musijala u 83. minutu postavio konačan rezultat.

U istoj grupi Rumunija je minimalnim rezultatom savladala Jermeniju golom Mitrite u 26. minutu.

Island je bio ubedljiv protiv Lihtenštajna rezultatom 4:0, a redom su pogađali Tordarson, Gudmunson dva puta iz penala i na kraju Gudjonsen.

Fudbaleri Crne Gore doživeli su i treći poraz u kvalifikacijama za SP 2022.

Eljunisi 29, 90+6

Oni su kao gosti u G grupi izgubili od Norveške u Oslu sa 2:0 (0:0), a kako je Holandija kod kuće slavila ubedljivo protiv Gibraltara sa 6:0 (3:0), Crna Gora sada ima zaostatak od osam bodova za izabranicima Luja van Gala.

Meč na “Ulevi” stadionu nije bio preterano uzbudljiv, a VAR je presudio da Norvežani dođu do bodova.

Stefan Strandberg je u 29. minutu glavom prebacio loptu do Mohameda Eljunusija koji je matirao golmana Crne Gore. Sudija Ištvan Kovač iz Rumunije je gledao VAR i priznao gol domaćina.

U finišu meča, Marko Vešović je zaradio drugi žuti karton u šestom minutu nadoknade, a u istom minutu Mohamed Eljunusi se još jednom upisao u strelce za konačnih 2:0.

U susretu Letonije i Turske slavili su gosti sa 2:1.

Letonci su poveli u 70. minutu autogolom Mithata Demirela, da bi šest minuta kasnije napadač Fenerbahčea Serdar Dursun pogodio za 1:1.

Duboko u nadoknadi, u devetom minutu Burak Jilmaz je pogodio sa penala za tri boda.

Holanđani su na “De Kujp” stadionu u Roterdamu prema očekivanju lako došli do ubedljive pobede nad Gibraltarom.

Memfis Depaj je bio u centru pažnje, postigao je dva gola u 21. i trećem minutu nadoknade prvog dela iz penala, a jedan je i promašio, u 19. minutu.

Virdžil van Dajk je postigao vodeći gol za “lale”, bio je to njegov prvi gol za reprezentaciju od marta 2019.

U drugom delu u strelce su se upisali i Damfris u 48, Danjuma u 75. i Donijel Malen U 90. minutu.

E grupa
Belorusija – Češka 0:2 (0:1)
Šik 22, Hlozek 65
Estonija – Vels 0:1 (0:1)
Mur 12

U E grupi, Češka je kao gost slavila protiv Beloruisije sa 2:0 (1:0).

Patrik Šik je u 22. minutu pogodio donji levi ugao posle centaršuta Mihala Sadileka, da bi u drugom delu izabranici selektora Jaroslava Silhavija duplirali prednost.

Šik je sada bio asistent, a strelac Adam Hlozek.

Do bodova je došao i Vels, takođe kao gost, protiv reprezentacije Estonije.

Jedini pogodak viđen je u 12. minutu, na dodavanje Arona Remzija, Kifer Mur je bio precizan.