9. Oktobra 2021.

Hrvati rutinski na Kipru, Nijemci “iz dvojke u keca”, “trojka” Crne Gore, Holandija jedva, goleada u Pragu

Vicešampioni planete su do 16 osvojenih bodova došli golovima Ivana Perišića u drugom minutu nadoknade prvog dela i Josipa Gvardiola u 80. minutu.

U međuvremenu je Luka Modrić promašio penal, ali to nije previše koštalo “vatrene”.

Trijumf je definitivno potvrdio Marko Livaja golom u 92. minutu za konačnih 3:0.

Oni sada imaju isti broj bodova kao i Rusija koja je rezultatom 1:0 (1:0) dobila Slovačku u Kazanju.

Hrvati i Rusi bi u poslednjem kolu 14. novembra trebalo da u međusobnom duelu odluče o pobedniku grupe H.

U istoj grupi Slovenija je rezultatom 4:0 (1:0) ubedljivo savladala Maltu golovima Iličića dva puta, Sporara i Seska.

Iličić 27, 60, Sporar 50, Sesko 67

Nemačka se dobrano namučila protiv Rumunije, ali je na kraju slavila trijumf rezultatom 2:1 (0:1).

Gosti su poveli golom Hadžija već u devetom minutu i odoleli su do kraja poluvremena u Hamburgu, ali nisu uspeli da izdrže do kraja.

Posle sedam minuta igre u nastavku izjednačio je Serž Gnabri, a u 81. je pobedu “pancerima” doneo Tomas Miler.

U istoj grupi Severna Makedonija je deklasirana Lihtenštajn rezultatom 4:0 (1:0)

Strelci za naše južne susede bili su Velkovski u 39. minutu, Alioski u 66, potom Nikolov u 74. i Čurlinov u 83. minutu.

U istoj grupi Island i Jermenija su podelili bodove rezultatom 1:1.

Grupa J:

Nemačka – Rumunija 2:1 (0:1)
Gnabri 52, Miler 81 – Hadži 9
Lihtenštajn – Severna Makedonija 0:4 (0:1)
Velkovski 39, Alioski 66, Nikolov 74, Čurlinov 83
Island – Jermenija 1:1 (0:1)
Johaneson 77 – Hovanisijan 35

Fudbaleri Crne Gore rutinski su savladali Gibraltar kao gosti rezultatom 3:0, u sedmom kolu kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Naše komšije i dalje imaju teoretske šanse da zauzmu prvu poziciju u grupi, ali je mnogo realnija borba za baraž.

Strelci na ovom meču bili su Marušić u sedmom, te Bećiraj u 44. i 58. minutu utakmice, čime su ostavili rivala na poslednjem mestu bez osvojenog boda.

Akturkoglu – Torstved 41

Ispred Crne Gore na tabeli su ostali pre svih Holanđani, koji drže čelo sa 16 bodova.

Oni su minimalnim rezultatom (1:0) savladali Letoniju na gostovanju, a jedini pogodak postigao je Klasen u 19. minutu.

Rezultat iz Istanbula odgovara Crnogorcima, pošto su Turska i Norveška remizirale, 1:1.

Radost navijačima na startu meča, u šestom minutu, doneo je Akturkoglu, da bi Torstved u 41. postavio konačan rezultat.

Grupa E:
Češka – Vels 2:2 (1:1)
Pesek 38, Vord 49ag – Remzi 36, Džejms 69
Estonija – Belorusija 2:0 (0:0)
Sorga 58, Zenjov 90+3

U okviru grupe E, interesantan meč odigrali su Češka i Vels, koji je na kraju završen podelom bodova, 2:2.

Belgija je u ovoj grupi suverena na vrhu, praktično je osigurala direktan plasman na Mundijal, dok će se Česi i Velšani boriti za mesto u baražu.

Remzi je najavio brejk u Pragu u 36. minutu, međutim, domaći su preokrenuli preko Peseka u 38, odnosno autogola Vorda u 49. minutu. Bila je to očajna reakcija golmana gostiju, koji nije uspeo da primiri loptu, koju mu je poslao saigrač.

Danijel Džejms je postigao izuzetno važan gol u 69. minutu za konačnih 2:2.

Ostrvljani imaju bolji međusobni skor i meč manje, dok Česi, za sada, mogu da se pohvale boljom gol-razlikom, koja će na kraju i odlučivati.

Drugi meč ove grupe, između Estonije i Belorusije, pripao je domaćima rezultatom 2:0. Strelci su bili Sorga u 58, odnosno Zenjov u trećem minutu sudijske nadoknade.