15. Februara 2022.

Hokejaši Slovačke i Danske u četvrtfinalu, olimpijski rekord, Norveškoj zlato u biatlonu

Slovačka je sa ubedljivih 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) savladala Nemačku, aktuelne olimpijske viceprvake, i u četvrtfinalu će igrati protiv selekcije SAD.

U drugom meču osmine finala Danska je pobedila Letoniju sa 3:2 (1:0, 1:1, 1:0), a gol za pobedu u poslednjoj trećini je postigao Markus Lauridsen.

Danska u četvrtfinalu za protivnika ima selekciju Rusije, koja je u Pjongčangu osvojila olimpijsko zlato.

Četvrtfinalni dueli su na programu sutra.

Selekcija Kanade u brzom klizanju osvojila je olimpijsko zlato u Pekingu i postavila je novi olimpijski rekord u ženskoj timskoj poteri.

Kanađanke su u finalnoj trci ostvarile vreme 2:53,44 minuta, i tako su došle do istorijskog olimpijskog zlata u ženskoj poteri.

Srebro je pripalo ekipi Japana (11,03 sekunde zaostatka), koja je branila zlato iz Pjongčanga, dok je do bronze stigla ekipa Holandije.

Do zlatne medalje u muškoj timskoj poteri došla je ekipa Norveške, koja je ponovila uspeh ostvaren pre četiri godine.

Norveška je u finalu prošla kroz cilj za 3:38,08 minuta, a srebro je osvojila Rusija, koja je zaostala 2,38 sekundi.

Ruska ekipa je prethodno u polufinalu oborila olimpijski rekord, koji sada iznosi 3:36,62 minuta.

Do bronzane medalje je došla ekipa SAD, pošto su u B finalu bili brži od Holandije.

Švajcarkinja Matilda Gremo osvojila je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu u slobodnom skijanju, u disciplini slopstajl.

Gremo je ukupno osvojila 86,56 bodova, i time je došla do druge medalje na Igrama u Pekingu, pošto je prethodno osvojila bronzu u disciplini big er.

Ona je u Pjongčangu pre četiri godine postala olimpijska viceprvakinja u slopstajlu.

Srebro je pripalo domaćoj takmičarki Ejlin Gu (86,23), koja je ranije u big eru došla do zlata, dok je do bronze stigla Estonka Keli Sildaru sa 82,06 bodova.

Norveška muška štafeta u biatlonu osvojila je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Oni su u sastavu Tajrej Bo, Johanes Tines Bo, Strula Holm Legrejd i Vetle Šostad Kristiansen, ostvarili vreme 1:19:50,2 sata.

Do srebrne medalje je došla štafeta Francuske, koja je zaostala 27,4 sekunde, dok je bronza pripala ruskoj štafeti, uz zaostatak 45,3 sekunde.

Švedska štafeta, koja je u Pjongčangu osvojila olimpijsko zlato zauzela je danas peto mesto.

Hokejaši Švajcarske plasirali su se u četvrtfinale Zimskih olimpijskih igara u Pekingu, pošto su savladali Češku sa 4:2 (2:1, 1:0, 1:1).

Švajcarska će u četvrtfinalu sutra igrati protiv Finske, koja je direktan plasman osigurala osvajanjem prvog mesta u Grupi C.

Ranije danas među osam najboljih su se plasirale i selekcije Slovačke i Danske, koje su bile bolje od Nemačke i Letonije.

Slovačka sutra igra protiv SAD, dok Danska za protivnika ima aktuelne olimpijske prvake selekciju Rusije.

Od 14.10 poslednji meč osmine finala igraju Kanada i Kina, a pobednik u narednoj fazi igra protiv Švedske.