5. Novembra 2020.

Hofenhajm demonstrirao silu, težak poraz Milana, PAOK razbio PSV, Roma ubjedljiva

Kada pogledamo stanje na tabeli grupe L, vidimo da je Hofenhajm sa 9 bodova prvoplasirani tim, a da je Zvezda druga sa 6 osvojenih bodova.

U četvrtak uveče su obe ekipe ostvarile po pobedu, a Hofenhajm je bez ikakvih problema savladao Slovan iz Libereca na svom terenu sa 5:0.

Sve je počelo u 22. minutu, posle serije napada domaćeg tima i nekoliko dobrih odbrana, Dabur je uspeo da slomi otpor Libereca i da donese Hofenhajmu prednost, da bi isti igrač samo osam minuta kasnije udvostručio prednost nemačkog tima.

Hofenhajm je sa lepom prednošću otišao na odmor, a u narednih 45 minuta demonstrirao je silu. Prvo je Grilič u 59. minutu pogodio za ubedljivih 3:0, a onda je Hofenhajm brzo postigao još dva gola.

Oba pogotka bila su delo Adamjana, a prvi je postigao u 71. minutu i drugi samo pet minuta kasnije, za konačnih Hofenhajm 5, Liberec 0 i tako je Slovan u dva meča primio 10 golova od Hofenhajma i Zvezde.

Liga Evrope, treće kolo:Roma – Kluž 5:0 (3:0)
Zorja – AEK 1:4 (0:2)

Fudbaleri Milana su pomalo i neočekivano doživeli prilično ubedljiv poraz, pošto ih je na San Siru savladao francuski Lil sa vrlo ubedljivih 3:0.

Bilo je mirno na početku utakmice, tek poneka šansa se stvarala sve do 22. minuta kada je Jazici sa bele tačke postigao prvi gol na utakmici i doneo Lilu prednost od 1:0, koja je stajala i na poluvremenu.

Očekivali smo odgovor od Milana, ali smo dobili brz gol Lila, i to ne jedan nego dva. Jazici je uspeo da kompletira het-trik sa dva pogotka u 55. minutu, odnosno u 58. minutu i tako doneo Lilu veliku pobedu.

Posle ovog trijumfa, Lil je prvoplasiran na tabeli sa 7 osvojenih bodova.

U drugoj utakmici ove grupe H, videli smo prašku Spartu koja je “pregazila” Seltik u Glazgovu rezultatom 4:1. Lukaš Juliš je poput Jazicija postigao het-trik na ovom meču, a u 26. minutu postigao je prvi gol, a drugi u 45. minutu utakmice.

Bilo je jasno da će Seltik teško moći da se izvuče protiv Sparte, iako je igran meč u Škotskoj. Li Grifits je uspeo da ulije nadu Seltiku, u 65. minutu je smanjio na 2:1, ali je Juliš ponovo pogodio za 3:1, a šlag na tortu stavio je Krejči u 90. minutu utakmice.

Švajcarski Jang Bojs je bez većih problema pobedio CSKA Sofiju sa 3:0. Sva tri gola su postignuta u prvom poluvremenu, a jedan od strelaca za ekipu Jang Bojs bio je i srpski fudbaler, Miralem Sulejmani. Sulejmani je postigao gol u 18. minutu, za visokih 2:0.

Fudbaleri Arsenala su se takođe mučili na ovom meču, pošto je Molde rano stigao do vođstva od 1:0 i sve do samog finiša prvog poluvremena, delovalo je kao da će prilično namučiti Arsenal.

Tada je gol postigao Haugen, ali je pogodio svoju mrežu i Arsenal stiže do poravnanja, pa smo mogli da očekujemo povratak tima iz Londona. Oni su upravo to i učinili i postigli tri gola u narednih 45 minuta za ubedljivu pobedu od 4:1.

Još jedan engleski predstavnik je bio ubedljiv, a naravno, radi se o Lesteru. Ekipa Lestera je u ova tri kola Lige Evrope primila samo 1 gol, a postigli su 9 i plasirani su na prvoj poziciji u grupi G.

Sada je njihova “žrtva” bila Braga, koju su porazili sa 4:0, a posebno se istakao Keleči Iheanačo. U drugoj utakmici grupe G, sastali su se Zorja i AEK i grčki tim je slavio sa prilično ubedljivih 4:1.

Muamer Tanković je postigao prvi gol za AEK, a Marko Livaja četvrti.

LASK je golom Egeštajna minimalnim rezultatom pobedio Antverp u Belgiji, a još je interesantno bilo u grupi K.

Zagrebački Dinamo je dočekao ekipu Volfsbergera i uspeo da pobedi takođe minimalnim rezultatom, 1:0, a pritom je austrijska ekipa od 45. minuta prvog poluvremena imala igrača manje.

Dinamo je uspeo da golom Atiemvena u 76. minutu osvoji tri boda i preuzme vodeću poziciju u grupi K. Za to vreme, Fejnord je u Roterdamu sa 3:1 pobedio moskovski CSKA.

Sva tri gola su Holanđani postigli u drugom poluvremenu i to u razmaku od 63. minuta do 72. minuta. Jedini gol za goste, bio je delo Markosa Senesija, koji je u 79. minutu postigao autogol.

Fudbaleri PAOK–a su rezultatom 4:1 porazili PSV, iako su na poluvremenu imali zaostatak od jednog gola.

PSV je u prvom poluvremenu bio bolji tim i golom Zahavija sa bele tačke uspeli da povedu sa 1:0 od 20. minuta utakmice i da tu prednost zadrže na poluvremenu.

U nastavku, videli smo potpuno drugačiju priču. PAOK je već u 47. minutu uspeo da izjednači, a samo osam minuta kasnije Andrija Živković postiže svoj prvi gol i donosi veliki preokret grčkom timu.

Colis je imao strpljenja samo tri minuta i postigao gol za ubedljivih 3:1, a onda u 66. minutu stiže novi „šamar“ i Andrija Živković iz polu kontre lako rešava situaciju i postiže gol za prednost PAOK-a od čak 4:1.

U isto vreme su fudbaleri Omonije ugostili Granadu i upisali novi poraz – ovoga puta je španski tim slavio sa 2:0, a strelci su bili Erera i Suares, pritom, Omonija je meč završila sa igračem manje.

Real Sosijedad je minimalnim rezultatom pobedio AZ Alkmar na svom terenu u utakmici koja je, uz svo dužno poštovanje, bila najmanje interesantna u svemu što je četvrtak u Ligi Evrope imao da ponudi.

Momci iz San Sebastijana su slavili golom Portua u 58. minutu utakmcie. U toj grupi je u Hrvatskoj odigran drugi meč, gde je Rijeka dočekala italijanskog predstavnika, ekipu Napolija.

Rijeka je sjajno počela i čak povela na ovom susretu, ali su gosti uspeli da stignu do izjednačenja do kraja prvog poluvremena, a onda potom i da povedu zahvaljujući autogolu Filipa Brauta.

Ekipa Sivaspora je sa 2:0 pobedila Karabag na svom terenu, a golove su postigli Osmanpaša i Kajode, dok je Totenhem bez većih problema u Bugarskoj uspeo da sruši Ludogorec.

Sve je počelo pogotkom Harija Kejna u 13. minutu, a isti igrač je u 22. minutu asistirao Lukasu Muri i vođstvo je uvećano, da bi Ludogorec preko Keserua smanjio na 2:1 početkom drugog poluvremena.

Za konačnih 3:1 postarao se Lo Selso u 62. minutu utakmice.

U terminu od 18:55 odigrano je 12 mečeva trećeg kola grupne faze Lige Evrope.

Videli smo pravu goleadu na svim mečevima.

Zanimljivo je bilo u dva meča grupe C i po jednoj utakmici grupa A i B.

Fudbaleri Rome savladali su Kluž kod kuće – 5:0 (3:0).

U prošlom kolu je CSKA iz Sofije odneo bod iz Rima, pa je Roma protiv još jednog istočnoevropskog tima krenula odmah ofanzivno od starta i postigli su gol već iz prvog napada.

Vodeći gol postigao je Henrik Mhitarijan u 57. sekundi utakmice, pošto je glavom pogodio za prednost Rome.

Prednost je duplirao Ibanjes u 24. minutu.

Za 3:0 pobrinuo se Borha Majoral deset minuta kasnije, koji je pogodio i u 84. minutu za 4:0.

Peti gol postigao je Pedro u 89. minutu.

U jedinom meču grupe B od 18:55 sastali su se Rapid iz Beča i irski Dandalk.

Slavio je Rapid – 4:3 (1:1).

Dandalk je iznenadio Rapid na startu i poveli su u osmom minutu.

Poravnao je Dejan Ljubičić u 24. minutu, na asistenciju desnog beka i bivšeg igrača Crvene zvezde Filipa Stojkovića.

Rapid je poveo u 79. minutu preko Arasea, ali je Mekmilan sa bele tačke u 82. minutu doneo novo izjednačenje.

Ipak, na kraju Filip Stojković beleži drugu asistenciju, a Hofman pogađa u 88. minutu za pobedu Rapida.

Još jedan gol za Rapid u 91. minutu postigao je Demir.

Mekmilan je još jednom iz penala pogodio u 96. minutu.

Gledali smo pravu goleadu u Izraelu, gde je Hapoel Ber Ševa dočekao Bajer Leverkuzen.

Leverkuzen je slavio rezultatom 4:2 (2:2).

Gosti su poveli već u petom minutu, golom Bejlija.

A onda je usledio preokret Hapoela.

Akolatse je pogodio prvo u 11. minutu za izjednačenje, pa u 25. je postigao prelep gol za vođstvo Hapoela.

Dadja, koji je bio asistent za drugi gol Hapoela, pogodio je svoju mrežu u 39. minutu i Lever je došao do izjednačenja.

Leverkuzen do preokreta dolazi u 75. minutu.

Novo vođstvo, i ispostaviće se pobedu, doneo je Bejli, drugim golom na utakmici.

Tačku na meč stavio je Virc u 88. minutu.

Slavija je u Pragu dočekala Nicu i slavila je rezultatom 3:2 (2:1).

Poveo je domaćin preko Kučte u 16. minutu.

Poravnao je Guiri u 34. minutu, a novo vođstvo Slaviji u 43. minutu doneo je Sima.

Pobedu je u 72. minutu overio Kučta drugim pogotkom na utakmici.