3. Septembra 2020.

Hjuston poslije spektakularne sedme utakmice eliminisao Oklahomu

Mnogo toga zanimljivog smo videli u ovoj seriji. Harden, Vestbruk i Grin na jednoj, a Kris Pol na drugoj strani igra protiv bivšeg tima.

Očekivali smo haos i dramu i ovi momci su nam to priredili, a u utakmici broj sedam je Hjuston posle ludih 48 minuta slavio sa 104:102 i izbacio Oklahomu.

Ono što je najčudnije u ovoj seriji je bilo to što smo navikli od Džejmsa Hardena da utakmice rešava u napadu, a sada mu u napadu nije išlo, pa je Harden odlučio da se potrudi u odbrani, dok je Rasel Vestbruk imao “osvetničku noć” kako bi se iskupio za greške iz utakmice broj 6.

Od samog starta je bilo napeto, igralo se koš za koš, a onda su upravo Harden i Vestbruk pogurali Roketse do 27:20, da bi se Oklahoma brzo vratila zahvaljujući Šruderu i Aleksanderu, pa onda i dobila prvu deonicu sa 30:29.

Hjuston se ponovo raspucao, uspeo da stekne prednost veću od dva poseda, ali se Oklahoma još jednom uspešno vratila u igru najviše zahvaljujući seriji od četiri uzastopne trojke Dorta (njegove 3) i Bezlija.

Na poluvremenu Roketsi vode sa 61:59, da bi posle neizvesne treće deonice bilo 85:80 za njih i tada ulazimo u dramatičnu završnicu meča. Svaki napad je bio kao “u rovu”, na 4 minuta do kraja na semaforu je pisalo 99:99.

Probavali su treneri i zonske i kombinovane odbrane, sve je funkcionisalo, da bi Harden razbio odbranu Oklahome na jednom prodoru i položio za 101:99, a potom Šej Gikdžes Aleksander daje važnu trojku za 101:102 i onda Vestbruk i Kovington stavljaju tačku na ovu utakmicu.

Gordon i Kovington su sa 21 poenom bili najefikasniji pojedinci, dok je Rasel Vestbruk imao 20 poena, a Harden 17. Na drugoj strani, Dort je ubacio 30 poena, Aleksander i Pol po 19, samo je on imao i 11 skokova i 12 asistencija, dok je Šruder imao 12 poena.

Hjuston Roketsi će u narednoj rundi igrati sa Los Anđeles Lejkersima.