14. Aprila 2022.

Het-trik Zaniola u Rimu, Fejenord i Marsej u polufinalu

ROMA: Patrisio, Mansini, Smoling, Ibanjez, Karsdorp, Kristante, Mkhitarijan, Pelegrini (od 76. Oliveira), Žalevski, Zaniolo (odn60. Gijan), Ejbraham.
BODO GLIMT: Haikin, Sampsted, Mo (od 61. Bonifejs), Hoibraten, Vembang, Vetlesen, Hagen, Saltnes, Komson (od 73. Mugiša), Espejord (od 61. Larsen), Solbaken.

Na “Olimpiku”, sjajno veče izabranika Žozea Murinja i posebno trostrukog strelca Nikola Zaniola, Rimljani su slavili sa ubedljivih 4:0 (3:0).

Od prvog minuta Roma je furiozno krenula ka golu Norvežana.

Očigledno je bilo da je Žoze Murinjo silno motivisao svoje izabranike, koji svakako nisu zaboravili poniženje od jesenas kada su u Norveškoj od istog rivala bili deklasirani sa 6:1.

Odbrana Bodo Glimta se od prvog minuta povijala pred naletima igrača “vučice” koji su veoma brzo uspeli da izbrišu minus iz prvog meča os 1:2.

Tejmi Ejnbraham je u petom minutu posle prekida sa desne strane, odlično reagovao na odbijenu loptu za 1:0.

Nastavile su se šanse za Rimljane, sve do 23. minuta kada je Nikolo Zaniolo odlično utrčao pred gol i rutinski plasirao loptu u mrežu kraj golmana Haikina.

Šest minuta kasnije, sve je bilo jasno, ovog puta je Žalevski proigrao Zaniola, koji je vešto “bocnuo” loptu preko golmana za 3:0 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Samo što je krenulo drugo poluvreme magični Nikolo Zaniolo je postigao het-trik.

U 50. minutu je utrčao pred gol, nije bilo ofsajda, snažno je šutirao sa desetak metara i pogodio desne rašlje za ogromnih 4:0.

Posle ovog gola, domaćini su povukli “ručnu”, i rutinski su priveli susret kraju, čuvajući snagu za predstojeće mečeve u Seriji A.

PAOK: Pacalakis, Liracis, Ingason, Krespo, Vijerinja (od 68. Sidkli), Kurtić, Agusto, Cingaras 8od 57. Mitrita), Živković, Bisesvar (od 77. Švab), Akpom (od 68. Čolak).
MARSEJ: Mandanda, Ronžije, Saliba, Ćaleta-Car, Peres, Lorola, Genduzi, Gej, Harit, Bakambu (od 72. Under), Paje ( od 88. Kolašinac).

U Solunu, Marsej je slavio protiv ekipe PAOK-a sa 1:0 (1:0).

Andrija Živković je odigrao sasvim solidno za grčku ekipu, imao je i dve dobre prilike, ali ni on kao ni ostali iz tima crno-belih nisu bili golgeterski raspoloženi.

PAOK je u 10. i 11. minutu propustio dve dobre prilike, imali su ih Akpom i Hoze Krespo, da bi potom bili kažnjeni.

U 34. minutu Mateo Genduzi je proigrao Dimitrija Pajea koji je poslao loptu u donji desni ugao za 0:1.

Imao je Andrija Živković prvu priliku u 39. minutu, kao i potom Akpom u 45, ali se mreža gostiju iz Francuske nije zatresla.

Marsej je bolje počeo i drugi deo, imao prilike u 48. minutu preko Bakambua i u 54. i 59. minutu preko Pape Geja, ali se rezultat nije promenio.

Morao je i PAOK da krene odlučnije, pokušao je u 71. minutu i Andrija Živković, ali je njegov udarac sa 16 metara odbranio golman Stiv Mandanda.

Francuzi su do kraja umešno sačuvali prednost i plasirali se zasluženo među četiri najbolja u takmičenju.

SLAVIJA: Mandus, Bah, Osou (od 77. Ševčik), Kačaraba, Dorli, Traore (od 89. Tecl), Talovierov, Šranc (od 77. Plavšić), Lingr (od 82. Semek), Olajinka, Sor.
FEJENORD: Marsijano, Gertruid (od 83. Pedersen), Trauner, Senesi, Malasija, Tornstra (od 55. Valemark), Aursnes, Kokču, Nelson (od 67. Hendriks), Desers, Sinistera (od 3. Linsen).

Konačno, Fejenord je kao gost slavio u Pragu protiv Slavije sa 3:1 (1:1).

Tako su Holanđanin posle 3:3 kod kuće pokazali još jednom da su možda i bolji na strani.

Počelo je šansom Slavije u prvom minutu preko Jira Sora, ali mu je golman Fejenorda odbranio udarac.

Već u sledećem napadu gostiju, šok za domaće navijače, posle katastrofalne greške odbrane, Siril Desers je pogodio za prednost Fejenorda.

Nije dugo trajala ta prednost, svega 12 minuta, ovog puta grešku u odbrani ekipe iz Roterdama kaznio je Ibrahim Traore za 1:1.

Olajinka u 26. je imao priliku za Slaviju, da bi Siril Desers u 44. i Reis Nelson minut kasnije imali dobre šanse za goste, ali se na odmor otišlo nerešenim rezultatom.

U nastavku, Holanđani su pokazali snagu.

Prvo je u 59. minutu veliki kiks golmana Slavije kaznio drugim golom Siril Desers, da bi sve bilo jasno u 78. minutu kada je Sinistera povisio na konačnih 1:3.