21. Marta 2021.

Herta pobjegla iz zone ispadanja, Radonjiću 20 minuta

Fudbaleri Herte pobedili su Bajer iz Leverkuzena 3:0 u 26. kolu Bundeslige, dok je Majnc u gostima savladao Hofenhajm 2:1.

Ekipa iz Berlina je već posle nešto više od pola časa igre imala tri gola prednosti.

Holanđanin Dejovasio Zefujk je u 4. minutu doneo prednost Herti, Brazilac Mateus Kunja je u 26. duplirao vođstvo, a Kolumbijac Džon Kordoba u 33. minutu, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Srpski internacionalac Nemanja Radonjić je u igru ušao u 73. minutu.

Radonjić s klupe gledao rapsodiju Herte, pa ušao u finišu: Berlinci se  "čupaju", "Apotekari" sve dalje od Lige šampiona | Fudbal

Majnc je u gostima bio bolji od Hofenhajma 2:1. Robert Nesta-Glacel je u prvom minutu doneo prednost Majncu, Ihlas Bebou je izjednačio u 39. a tri boda gostima obezbedio je Dominik Kor.

Majnc je sa 24 boda takođe pobegao iz zone ispadanja, a Hofenhajm je 11. sa 30 bodova.