16. Jula 2019.

Helsinki se kockao, “nula” u Podgorici, Farani izbacili Litvance, Škendija pala u nadoknadi!

Fudbaleri HJK Helsinkija su obezbedili plasman u naredno kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, gde će se sastati sa Crvenom zvezdom.

Finski predstavnik se kockao u revanš meču protiv HB Torshavna, iako je u prvoj utakmici slavio sa 3:0.

Meč je, na kraju, završen rezultatom 2:2 i Helsinki je obezbedio svoje mesto u narednoj rundi borbe za mesto u elitnom evropskom klupskom takmičenju.

Torshavn je veoma agresivno ušao u meč i već u 17. minutu je preko Sebastijana Pingela došao do vođstva.

Čekalo se do 56. minuta da Lase Andersen postigne drugi pogodak, a svega četiri minuta kasnije je Riku Riski zatresao mrežu ekipe sa Farskih Ostrva.

Isti fudbaler je u 77. minutu postavio konačnih 2:2.

Fudbaleri estonskog Kaljua, Saburtala iz Tbilisija, HJK iz Finske, Valete sa Malte i TNS iz Velsa su se plasirali u naredno kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

To tog plasmana je stigla i beogradska Crvena zvezda.

Velika drama je viđena u duelu Škendije i Kaljua, pošto je klub iz Finske u nadoknadi vremena postigao gol za 2:1 i na taj način prošao u dalji tok takmičenja.

Kalju je do vraćanja duela na nulu, posle minimalne pobede Škendije u prvom meču, stigao već u šestom minutu preko Maksimilijana Uga.

Domaća ekipa je tek u 62. minutu stigla do izjednačenja i to posle jedanaesterca koji je izveo Agim Ibraimi.

Ključni detalj meča se dogodio u 91. minutu, kada je Liliu bio najspretniji u šesnaestercu Škendije i uspeo da postigne gol za 2:1.

Dan je obeležio i spektakl u Tbilisiju, Saburtalo je za svega deset minuta primio tri gola od Šerifa, čime je moldavski tim anulirao zaostatak iz prve utakmice.

Ebe 67

Najpre je Liridon Latifi savladao golmana Omara Migineišvilija u trećem minutu, Gagi Margivelašvili je pet minuta kasnije savladao svog čuvara mreže, a niz je začinio Robert Tambe u 11. minutu.

Ipak, domaća ekipa je uspela da preko crnogorskog internacionalca Ognjena Rolovića stigne do jednog pogotka i time izbori plasman u dalji tok kvalifikacija.

Finski Helsinki je samo naizgled imao lagan posao u revanš meču, pošto je u prvoj utakmici slavio sa 3:0.

Domaći Torshavn je poveo sa 2:0 golovima Sebastijana Pingela u 17. i Lasea Andersena u 56. minutu, da bi već četiri minuta kasnije gol za finsku ekipu postigao Riku Riski.

Helsinki će biti protivnik Crvene zvezde u narednom kolu kvalifikacija.

Utakmica visokog intenziteta je odigrana i na Malti, gde je domaća Valeta uspela da sačuva “prednost” stečenu u prvom meču protiv Didelanža.

Taj duel je okončan rezultatom 2:2, a na Malti je domaći tim poveo u 35. minutu preko Marija Fontanele, da bi konačnih 1:1 postavio Mario Pokar, golom u 59. minutu.

U terminu meča Crvene zvezde i Suduve, koji je završen rezultatom 2:1 u korist beogradskog tima, kosovska ekipa Feronikelija je dočekala TNS iz Velsa.

Gosti su odneli minimalnu pobedu, golom Dina Ebea u 67. minutu, svega 120 sekundi posle ulaska na teren.

Prvi meč je završen rezultatom 2:2, pa u dalji tok kvalifikacija ide tim TNS.

Fudbaleri crnogorskog Titograda nisu uspeli da se plasiraju u naredno kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Revanš meč duela sa CSKA iz Sofije je završen rezultatom 0:0 u Podgorici.

U dalji tok kvalifikacija ide bugarski tim, koji je prvu utakmicu dobio sa 4:0.

Veliki uspeh je ostvarila ekipa Klaksvika sa Farskih ostrva, koja je sačuvala “gol u gostima” u revanš duelu sa Riteriaijem iz Litvanije.

Prva utakmica je završena rezultatom 1:1, a u uzvratnom meču su mreže mirovale.

Prethodno je Čukarički sa 5:0 pobedio jermenski Banants i omogućio sebi nastavak borbe za plasman u Ligu Evrope.