13. Marta 2022.

Haverc junak Čelsija, “ludnica” u borbi za opstanak

Glavni događaj dana bio je meč između Čelsija i Njukasla, koji je razočarao.

Čelsi je odigrao veoma loše napadački, Njukasl je bio staložen i odlično odigrao u Londonu, ali je ipak Čelsi slavio 1:0 (0:0).

Posle uspavanke u prvom poluvremenu, malo je bilo bolje u drugom, gde je Tomas Tuhel želeo sva tri boda i ubacio ofanzivce kao izmene kako bi napao Njukasl.

Ipak, osim jednog šuta u okvir gola, bezidejni i bezopasni Čelsi ništa nije uspeo.

Ekipa Edija Haua išla je ka 10. utakmici bez poraza, ali je onda Haverc majstorskim prijemom smirio loptu i “ćušnuo” je u mrežu za pobedu Čelsija u 89. minutu.

Vest Hem je kao domaćin savladao Aston Vilu 2:1 (0:0).

Prednost im je doneo Jarmolenko u 70. minutu, pa su svi emotivno proslavili sa njim jer je Ukrajinac. To mu je bio prvi gol u Premijer ligi od jula 2020. godine.

Drugi gol bio je delo Fornalsa u 82. minutu, a oba pogotka pala su na asistenciju Benrahme.

Počasni gol za Vilu postigao je Remzi u 90. minutu.

Vulverhempton je u gostima savladao Everton 1:0 (0:0).

Golom Koadija u 49. minutu gosti su slavili, a domaćin je završio meč sa igračem manje, zbog dva žuta kartona Kenija u 75. i 78. minutu.

Lids i Norič odigrali su 1:1 (1:0).

Domaćin je vodio golom Rodriga u 14. minutu, ali je delovalo da je spasitelj najlošijeg tima Premijer lige bio Meklin u 91. minutu, na asistenciju Pukija.

Lids je krenuo u 95. minutu u poslednji napad i preko Gelharta došao do pobede.

Davljenik Votford savladao je Sautempton u gostima 2:1 (1:1).

Golovima Kuča u 14. i 34. minutu gosti su slavili, dok je gol za domaćina postigao Eljunusi u 45. minutu.