14. Septembra 2022.

Haland “okrenuo” i presudio svojima, neuspješan debi za Potera

Meč Juventusa, odnosno pobedu Benfike u istom, ste mogli da pratite u našem blogu, a pored “stare dame” svoju ulogu nisu ispunili ni Čelsi i Sevilja.

“Plavcima” nije bio dovolljan gol Rahima Sterlinga u debiju na klupi za Grejema Potera nakon što je gol pojačanja iz Mančester sitija iz 48. minuta poništio švajcarski napadač Noa Okafor u 75. minutu.

Ništa više sreće nije imala ni Sevilja koja je u Kopenhagenu sa istoimenom ekipom remizirala bez golova, a umalo da na sličan način prođu i Siti i Real.

“Građani” su dočekali Borusiju iz Dortmunda koja je u svojoj postavi imala samo jednog Engleza manje od predstavnika te zemlje i upravo je Džud Belingem doneo prednost svojoj ekipi nakon što je u 56. minutu preusmerio u gol loptu koju je u šesnaesterac uputio Marko Rojs.

Ipak, niko nije mogao da očekuje ono što se posle toga desilo. Taman kada se stekao utisak da će Siti biti poražen, dobili su neočekivanog junaka. Stouns je, kao Kompani pre par godina u Premijer ligi protiv Lestera, raspalio po lopti izvan šesnaesterca i doneo poravnanje.

Taj gol je dat u 80. minutu, a samo četiri kasnije je Erling Haland u stilu Zlatana Ibrahomovića presudio bivšem timu.

Mučio se i Real iz Madrida koji je u španskoj prestonici naterao svoje navijače da čekaju do 80. minuta za prvi gol. Postigao ga je Federiko Valverde, nakon sjajnog prodora Vinisijusa.

Brazilac je proigrao Valverdea koji je potom uputio precizan udarac u suprotan ugao. Još jednom je dobro funkcionisala veza koja im je donela pobedu u finalu Lige šampiona prošle sezone.

Do kraja je Marko Asensio duplirao prednost prelepim udarcem od stativu nakon pasa Tonija Krosa.

U preostalom meču, Rendžers je poražen od Napolija u Glazgovu rezultatom 0:3. Politano je sa “bele tačke” u 68. minutu doneo prednost svojoj ekipi koju su u finišu nadogradili Raspadori i Ndombele.

Vredni je napomenuti da je Rendžers od 55. minuta igrao sa igračem manje nakon što je isključen Sands, dok je pet minuta kasnije Alan Mekgregor odbranio penal Pjotru Zjelinski.