Haland blistao, Borusija srušila PSŽ, Liverpul “pao” u Madridu

Liga šampiona, osmina finala:
Borusija Dortmund – Pari Sen Žermen 2:1 (0:0)
(Haland 69, 78 – Nejmar 75)

Utakmica je počela žustro, obe ekipe su bile “naelektrisane” i videli smo nekoliko stvarno dobrih prilika u prvih deset minuta.

Tu najverovatnije treba izdvojiti pokušaj Nejmara iz kaznenog udarca, kada je lopta proletela vrlo blizu desne stative, što je nekako trglo Borusiju.

Od tog momenta gledamo dosta konkretniju igru “Milionera”, a prvu veliku priliku propušta Džejdon Sančo, kada je iz kontra napada probao da ugrozi gol Parižana, ali je njegov šut iz trka bio neprecizan i nešto slabiji.

Nejmar je bio najopasniji u redovima PSŽ, ali je bio i glavna meta defanzivaca Borusije koji su ga konstantno udarali i to je manje-više bilo sve u prvih 45 minuta.

Stadion: Signal Iduna Park
Sudija: Antonio Mateu
Borusija Dortmund: Burki, Pišček, Humels, Zagadu, Hakimi, Džan, Vicel, Gereiro, Sančo, Azar, Haland
Pari Sen Žermen: Navas, Menije, Silva, Kimpembe, Kurzava, Gaj, Markinjos, Verati, Di Marija, Nejmar, Mbape

U nastavku je Borusija zaigrala na istom nivou, vrlo fokusirano i agresivno i spremno da postigne vodeći gol. Posle niza propuštenih prilika delovalo je kao da je kazna blizu, ali ni PSŽ nije iskoristio svoje prilike.

Potom je Haland pokazao svoju magiju. Mladi napadač se prvo vratio u dubinu po loptu, otvorio prostor, istrčao svoju “rutu” i odlično se snašao posle odbitka za postizanje vodećeg gola u nokaut fazi Lige šampiona.

Nedugo potom, videli smo i izjednačenje. Posle dobre akcije po desnom boku Mbape je uposlio Nejmara koji je iz neposredne blizine loptu samo ćušnuo u mrežu za veliku radost gostiju.

Nisu se dugo radovali Parižani, a Haland je već postigao “lepoticu”. On je u jednoj polu kontri fantastično reagovao i sa nekih dvadesetak metara ispalio “projektil” koji je otišao pravo u rašlje za novo vođstvo Borusije Dortmund.

Sjajno drugo poluvreme uspelo je da baci u zaborav uspavanku iz prvog perioda, a u poslednjih desetak minuta smo mogli da vidimo i nekoliko odličnih prilika na obe strane, međutim rezultat se nije menjao.

Na taj način su fudbaleri Borusije Dortmund uspeli da odbrane ” Signal Iduna Park” i da pobede PSŽ sa 2:1 i sa minimalnom prednošću odlaze na gostovanje u Francusku 11. marta.

Fudbaleri Atletika pobedili su Liverpul 1:0 u Madridu u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Atletiko Madrid – Liverpul 1:0 (1:0)
(Saul 4)

Pobednik u sjajnoj atmosferi krcatog stadiona “Vanda Metropolitano” odlučen je već u četvrtom minutu kada je Saul Nigez savladao golmana Alisona.

Kako drugačije Atletiko da to uradi nego posle kornera? Centrirao je kapiten Koke, Stefan Savić je nadvisio kompletnu odbranu “crvenih” na čelu sa Virdžilom van Dajkom, a lopta je pala tačno na nogu Saulu.

“Vanda” je tada “eksplodirala” i do kraja utakmice gosti nisu mogli da se oporave u bučnoj atmosferi.

Liverpul, izuzev dobre šanse Mohameda Salaha, nije pokazao ništa u Madridu i zašto je trenutno najbolji tim na planeti sa čak 17 pobeda zaredom u Premijer ligi. Ali i aktuelni prvak Evrope i to baš na istom mestu kada je pre samo osam meseci srušio Totenhem.

Tada je bio u glavnoj ulozi, a protiv Atletika samo kao statista…

Trijumf borbenih izabranika Dijega Simeonea mogao je da bude izraženiji da je Alvaro Morata u dva navrata bio precizniji. Nije ovo bilo veče Španca, za razliku od ostatka tima.

Stadion: Vanda Metropolitano u Madridu
Gledalaca: 68.000
Sudija: Simon Marčinjak (Poljska)
Atletiko: Oblak, Vrsaljko, Savić, Felipe, Renan Lodi, Koke, Saul, Tomas, Lemar (Ljorente od 45), Korea (Dijego Kosta od 77), Morata (Vitolo od 70)
Trener: Dijego SimeoneLiverpul: Alison, Aleksander-Arnold, van Dajk, Gomez, Robertson, Henderson (Milner od 80), Fabinjo, Vajnaldum, Mane (Origi od 45), Salah (Okslejd-Čemberlen od 72), Firmino
Menadžer: Jirgen Klop

Mogao je Atletiko da kazni očajno izdanje najvećeg aduta “crvenih” udarnog trija Salah – Mane – Firmino, taktički sjajnio zaustavljen od Simeonea, ali sa “samo” jednim golom prednosti ide na kultni Enfild.

I ono što je najbitnije – nije primio gol. Da li će to biti dovoljno za plasman među osam najboljih u Evropi?