18. Septembra 2022.

Haland 100/99

U račun su uzeti mečevi koje je odigrao od januara 2020. godine kad je napustio Salcburg i prešao u Borusiju iz Dortmunda.

Aktuelni šampion Engleske savladao je na gostovanju Vulverhemton sa 3:0 (2:0) u sedmom kolu Premijer lige, a Haland je postigao drugi gol na meču u 16. minutu.

Siti je poveo već u prvom minutu pogotkom Džeka Griliša, a konačnih 3:0 postavio je Fil Foden u 69. minutu.

Domaćin je meč završio sa igračem manje jer je u 33. minutu crveni karton dobio defanzivac Nejtan Kolins.

Norvežanin Erling Haland postao je prvi fudbaler u istoriji Premijer lige koji je bio strelac na prva četiri gostovanja u sezoni.

Haland je postigao 11 golova u engleskom šampionatu, a 14 puta se upisao u strelce u svim takmičenjima ove sezone na 10 odigranih utakmica.