15. Augusta 2019.

Hačanov izbacio nervoznog Kirjosa

Meč je trajao dobrih dva sata i 17 minuta, a Kirjos je osvojio prvi set posle velikog preokreta, pošto je vrlo dugo bio u zaostatku, čak je dozvolio i brejk u šestom gemu, ali ga je vratio već u devetom.

Posle je meč ušao u taj brejk iz kog je kontroverzni Australijanac izašao kao pobednik, ali se takođe i požalio na bolove u nozi i napomenuo da bi predao meč da nije već dobio prvi set.

U drugom setu smo videli veliku borbu i pravi teniski maraton u devetom gemu u kom je Nik Kirjos uspeo da odbrani čak tri brejk lopte i da prisvoji taj gem, ali pri prednosti od 6:5 nije uspeo da slomi Hačanova pa se ponovo otišlo u taj-brejk i Rus je izjednačio.

Treći set je prošao u potpunoj dominaciji Karena Hačanova, napravio je dva brejka i sa 6:2 uspeo da trijumfuje u ovom meču i plasira se u osminu finala na Sinsinatiju.

Kirjos se tokom čitavog meča svađao sa sudijom, čak je slomio dva reketa i na kraju nije želeo ni da se pozdravi sa njim.

Hačanova tamo čeka Luka Puj, a pobednik tog duela će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz meča između Novaka Đokovića i Pabla Karenja Buste.