29. Septembra 2020.

Hačanov bez problema, Felisijano i Hurkač ispali u prvom kolu

Mnogi teniseri se žale na uslove u Parizu, a veliki broj favorita je takmičenje završio već u prvom kolu, dok su drugi istrajali sa bremenom favorita.

Tako je, recimo, Karen Hačanov 16. igrač sveta za manje od dva sata sa terena počistio Kamila Majčržaka, 100. igrača planete, 3:0 (7:6, 6:3, 6:3).

U prvom setu je Hačanov imao problema, morao je da igra taj-brejk, gde je uspeo da slomi poljskog igrača i povede sa 1-0, da bi u naredna dva seta bez ikakvih problema upisao trijumf i plasirao se u drugo kolo.

Ovako dobar rezultat nije mogao da ostvari Felisijano Lopes, koji je šokirao fanove ispavši od Nemca, Danijela Altmajera, inače 186. igrača sveta i upisao je poraz od 3-0, i to 7:6, 6:4, 6:4.

Isto tako je prošao i Hurkač, koji je bio favorit protiv Tenisa Sandgrena, ali je Sandgren daleko bolji teniser od Altmajera. Tenis je prvi set dobio sa 7:5, da bi se Hubert potom probudio i došao do preokreta sa 6:2, 6:4, ali Sandgren u taj-brejku četvrtog seta uspeva da opstane u igri i slavi sa 7:6.

U poslednjem setu, Amerikanac je sa 11:9 bio bolji od Hurkača i eliminisao ga sa turnira već u prvom kolu.

Bedene nije imao problema sa Arturom Rindernekom, pobedio ga je sa 6:2, 6:7, 6:4, 6:4, dok je Albert Ramos Vinjolas pobedio Adrijana Manarina sa 6:4, 6:3, 6:0 za sat vremena i 53 minuta igre.