30. Novembra 2019.

Gvardiola: Primili smo dva gola iz dva šuta

Šampion Engleske je na gostovanju Njukaslu pred oko 50.000 gledalaca odigrao 2:2 i tako po drugi put u sezoni završio meč bez pobednika.

Siti je imao priliku da pobedi, Kevin de Brujne je postigao gol u 82. minutu za 2:1, ali je bod domaćini doneo Džondžo Šelvi u 87. minutu susreta.

Igrali smo dobro. Napadali smo dobro, Kevin je postigao vrhunski gol, a onda smo primili gol iz slobodnog udarca koji nismo smeli da dozvolimo“, izjavio je menadžer Sitija Pep Gvardiola.

Bez obzira na remi, Španac nije bio sasvim nezadovoljan.

Imali su nekoliko šansi. Koliko puta su šutnuli? Dva puta. To što smo primili dva gola je problem. Ono što mi kao tim moramo da radimo je da kreiramo više od protivnika i primimo manje golova. To smo i uradili“, dodao je Španac.

On kaže da i pored ovog rezultata ništa još nije rešeno.

Znamo da je teško, ali moramo da prihvatimo ovu situaciju. Da radimo na ojačavanju tima i da učimo na greškama. Imamo svega dva dana da se oporavimo od svega. Kada je dobro treba biti miran. U lošim trenucima, treba preživeti sve to“, izjavio je Gvardiola.