7. Decembra 2019.

Grujićeva asistencija i gol dovoljni Herti samo za bod

Domaćin je u susret ušao posle tri, a Herta posle pet uzastopnih ligaških poraza i na kraju nije bilo pobednika.

Činilo se da će tim iz Berlina odneti sva tri boda naročito kada je Marko Grujić u drugom poluvremenu postigao gol za 0:2, ali Ajntraht je pojačao ritam i uz dva pogotka stigao do boda.

Sve je sjajno krenulo za Hertu kada je u 30. minutu posle brze akcije po levoj strani Grujić proturio loptu kroz noge protivničkog igrača i tako asistirao Dodiju Lukebakiju koji je šutirao iskosa sa pet metara i postigao gol.

Samo dva minuta kasnije Ajntraht je pripretio posle šuta Andrea Silve, da bi u 38. minutu sudija poništio pogodak domaćina, tačnije Daičija Kamade, pošto je u akciji prethodio faul, kako je utvrđeno pregledavanjem VAR snimka.

Grujuć je pripretio udarcem u nadoknadi prvog dela, ali je u 63. minutu uspeo da postigne gol za 0:2.

Posle prekida, lopta je došla do Dedrika Bojate koji je ubacio loptu u peterac, Grujić je bez problema loptu sproveo u mrežu domaćina.

I taj gol je proveravan od strane sudija, ali je ovog puta sve bilo regularno, da bi samo dva minuta kasnije, u 65. Ajntraht smanjio na 1:2. Ture je asistirao Martinu Hinteregeru koji je pogodio iz blizine, a ovoga puta VAR je bio na strani Ajntrahta.

Filip Kostić je u 84. minutu imao veliku šansu da izjednači, ali je golman Herte Tomas Kraft odlično intervenisao i sprečio gol.

Ipak, ništa nije mogao da uradi dva minuta kasnije kada je posle kornera sa leve strane lopta na liniji peterca pala pravo na nogu Sebastijana Rodea koji priliku nije propustio za konačnih 2:2.

Filip Kostić je u dresu Ajntrahta odigrao svih 90 minuta, dok je Dejan Joveljić igrao u poslednjih šest minuta. Marko Grujić je u dresu Herte takođe odigrao ceo meč.