4. Septembra 2020.

Greške štopera u Moskvi – poraz Srbije na startu Lige nacija

Izabranici Ljubiše Tumbakovića kažnjeni su za velike defanzivne propuste u drugom poluvremenu.

Strahinja Pavlović je skrivio penal posle kojeg je “zbornaja komanda” povela, a Maksimović je greškom, odnosno izgubljenom loptom, u 80. praktično rešio utakmicu.

Dzjuba je ukrao tu loptu i udarcem sa šesnaest metara postavio konačnih 3:1. Jedini gol za Srbiju postigao je Aleksandar Mitrović u 78. minutu, dok se u strelce kod Rusije upisao i Karavaev (69).

Srbija za tri dana igra protiv Turske u Beogradu, dok Rusiju očekuje meč u Mađarskoj.

Fudbaleri Srbije dobro su krenuli utakmicu, kontrolisali su igru i imali su više loptu u nogama. Igra je izgledala tečno, Rusi su čekali kontranapade i radovao je pristup naših igrača.

U sedmom minutu Mitrović je šutirao glavom, u desetom je zapretio Sergej, a najbolju šansu imao je fudbaler Lacija u 21. minutu.

Kostić je dodao loptu od Milinković-Savića, ofanzivni vezni je šutirao iz prve i lopta je završila malo pored stative.

Samo tri minuta kasnije domaći igrači su imali možda i bolju šansu. Dzjuba se dobro snašao posle kornera, šutirao je nogom, a Dmitrović je sjajnom reakcijom sprečio vođstvo “zbornaje komande”.https://www.sofascore.com/event/8600813/lineups/embedRussia – Serbia Резултати Уживо

Do kraja poluvremena Rusija je imala još jednu odličnu šansu. Bakaev se našao u velikoj prilici, ali je na prazan gol poslao loptu preko prečke.

Usledila je petnaestominutna pauza.

Na startu drugog poluvremena, posle samo nekoliko sekundi, debitant Strahinja Pavlović napravio je grešku fauliravši u sopstvenom kaznenom prostoru.

Arbitar iz Škotske nije oklevao i pokazao je na belu tačku. Loptu je uzeo Dzjuba i rutinski je savladao Dmitrovića.

Praktično ni iz čega “zbornaja komanda” je došla do prednosti. Ovakav početak malo je zatekao naše fudbalere i do 60. minuta nisu izgledali dobro.

Tada su se “orlovi” malo probudili i u roku od nekoliko minuta stvorili su par dobrih šansi. Tadić, Mitrović i Kolarov su zapretili, ali mreža Rusije je mirovala.

Taman kada se činilo da su izabranici Ljubiše Tumbakovića preuzeli kontrolu, usledio je šok. Karavaev je uputio snažan udarac, Dmitrović nije imao šanse i Rusija je u 69. minutu povela 2:0.