26. Marta 2021.

Grčka priredila veliko iznenađenje Špancima, Nijemci lako sa Islandom, “petarda” na Vembliju

Ogromno iznenađenje i veliki bod Grci su osvojili golom iz smešnog penala koji je realizovao Anastasios Bakasetas na početku drugog poluvremena.

Tada je Injigo Martines napravio veliki glupost i đonom nagazio Jorgosa Macurasa i tako kumovao kiksu velikog favorita.

Prethodno je Alvaro Morata doveo Špance u vođstvo, ali ono nije materijalizovano, pa je Švedska već usamljena na vrhu B grupe.

Šveđani su u Stokholmu savladali Gruziju 1:0.

Na povratku Zlatana Ibrahimovića selekcija “tri krune” se pomučila, ali došla do tri boda i najbolje počela trku.

Upravo je as Milana asistirao za jedini pogodak iz 35. minuta kada je strelac bio Viktor Klason.

C grupa:
Bugarska – Švajcarska 1:3 (0:3)
Desodov 46 – Embolo 7, Seferović 10, Cuber 12
Italija – Severna Irska 2:0 (2:0)
Berardi 14, Imobile 39

U grupi C, Italija je lako savladala Severnu Irsku 2:0 u Parmi.

Sve je bilo rešeno posle 39 minuta kada su Azuri postigli dva gola preko Domenika Berardija i Čira Imobilea.

Sve posle toga je bilo odrađivanje posla, pa se tim Roberta Mančinija pridružio Švajcarskoj na vrhu.

Reprezentacije Nemačke i Engleske uspešno su startovale u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru.

Englezi su u okviru I grupe bili bolji kod kuće od San Marina, 5:0 (3:0), dok su u J grupi Nemci lako izašli na kraj sa Islandom, 3:0 (2:0).

Nemačka je na stadionu u Duisburgu pobedila Islanđane, a glavni sudija meča bio je naš Srđan Jovanović.

Izabranici selektora Joakima Leva veliki deo posla završili su u prvom poluvremenu.

Otpor gostiju slomljen je veoma brzo, već u trećem minutu kada je Leon Gorecka udarcem sa ivice kaznenog prostora zatresao mrežu.

Četiri minuta kasnije, novi gol za “pancere”.

Na pas Liroja Sanea šut je oprobao i Kai Haverc, pogodio je desni donji ugao i Nemci su poveli sa 2:0.

Island je imao priliku preko Runara Sigurdsona u 27. minutu, nije iskorišćena, da bi sve bilo rezultatski rešeno u 56. minutu.

Ilkaj Gundogan je sa velike udaljenosti bio veoma precizan i time postavio konačnih 3:0.

Imali su Nemci i stativu u 71. minutu koju je pogodio Serž Gnabri, ali se rezultat nije promenio.